انجیر خشک یکی از پرطرفدارترین تنقلات در بین ایرانیان است که از فواید زیادی نیز برخوردار است.اکثر مواقع انجیر خشک بسته بندی را در آجیل فروشی های مرغوب و در ظرف آجیل اکثر خانه های ایرانی میبنیم.

انجیر یکی از میوه های بسیار خوشمزه و مقوی در بین میوه هاست که به صورت خشک شده نیزطرفداران بسیار زیادی را برای خود به وجود آورده است.

انجیر خشک دارای خواص بسیاریست که مصرف آن بسیار مفید بوده و برای انواع بیماری ها مانند دارو عمل میکند و مصر آن توسط پزشکان بسیار توصیه میشود.

بازار عرضه انجیر خشک بسته بندی درجه یک

بهترین نوع انجیر خشک بسته بندی کدام است؟

بهترین نوع انجیر خشک بسته بندی کدام است؟ باید در نظر بگیریم که انجیر نیز مانند سایر میوه ها زمانیکه خشک میشود ارزش بیشتری پیدا می‌کند یعنی هم قیمت آن افزایش می یابد و هم کالری آن نیز در زمان خشک شدن افزایش پیدا می‌کند.

از همین رو این خبر بسیار خوبی برای کسانیست که تصمیم بر چاقی دارند و میتوانند با خوردن انجیر خشک که یکی از بهترین میوه ها و خوشمزه ترین تنقلات به حساب می آید و همچنین توسط پزشکان نیز در زمان رژیم چاقی به علت فواید بسیار زیاد آن توصیه می شود استفاده کنند و به افزایش وزن خود کمک کنند.

که برای استفاده از انجیر خشک و برای تاثیر بیشتر آن بهترین نوع انجیر خشک بسته بندی از نوع انجیر زرد است و در دنیا نیز طرفداران زیادی را برای خود به وجود آورده است به صورتی که بیشترین حجم از کاشت درختان انجیر نیز از همین نوع انجیر زرد در دنیا است.

همچنین انجیر خشک زرد بهترین نوع برای صادرات به خارج از کشور است و بازار انجیر خشک زرد از دیگر نوع های آن بسیار پردرآمد تر است.

روش خشک کردن انجیر زرد:

انجیر زرد تا زمانی که آب آن خشک شود و به حالت نیمه خشک در بیاید بر روی شاخه درخت نگه داشته میشود و زمانی که به اندازه کافی آب آن توسط آفتاب خشک شد از درخت به وسیله دست چیده می شود و بر روی سطح صافی پهن می شود تا به مدت چند روز زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد و کاملا آب خود را از دست بدهد و به صورت کامل خشک شود بعد از انجام این مرحله یر های خشک زرد به کارخانجات فرستاده می شود و در آنجا فرآوری و بسته‌بندی می‌شود و به دست فروشنده انجیر خشک می رسد.

و باید این نکته را نیز یادآور شویم که بخش اعظمی از معاملات انجیر زرد نیز به صورت خشک انجام می شود زیرا که به صورت تازه ارسال این میوه به دیگر شهرها و کشورها کاری دشوار است پس در نتیجه انجیر زرد به صورت خشک طرفدار بیشتری را برای خود دارد.

فواید مصرف انجیر خشک برای سلامت استخوان ها

فواید مصرف انجیر خشک برای سلامت استخوان ها انجیر خشک دارای مواد مغذی بسیاری مانند پتاسیم آهن کلسیم و ویتامین c است .

انجیر خشک به علت داشتن میزان زیاد منیزیم و پتاسیم و فسفر باعث تقویت استخوان ها می‌شود و بر رشد و سلامت استخوان ها بسیار تاثیر گذار است.

با خوردن ۳ عدد انجیر خشک می توان ۲۱ درصد از کلسیم مورد نیاز روزانه بدن را تامین کرد.

در نتیجه خوردن انجیر خشک به نوجوانان در سنین رشد و بلوغ بسیار توصیه می شود و همچنین انجیر خشک به عنوان تنقلات کم حجم و میان وعده ای خوشمزه برای کودکان و نوجوانان مناسب است.

این میوه بهشتی خوش طعم از فواید بسیار زیادی برخوردار است که یکی دیگر از این فواید جلوگیری از پوکی استخوان است.

انجیر خشک به خاطر شباهت زیاد آن به شیر بسیار مفید است.

و در نتیجه به علت دارا بودن کلسیم بالا جایگزین غذایی بسیار مناسبی برای کسانی است که از خوردن لبنیات خودداری می‌کنند.

همچنین پتاسیم موجود در انجیر خشک برای افرادی که دارای عفونت ادراری هستند و کلسیم را از طریق ادرار خود دفع می کند مانع از این عمل در بدن آنها می شود.

البته باید این نکته را نیز یادآور شویم که مصرف زیاد انجیر خشک نیز به علت داشتن کالری بالا و قند زیاد در افراد باعث چاقی و بالا رفتن قند میشود که این عامل برای سلامتی بدن و افرادی که دیابت دارند و از چاقی رنج می برند اصلاً مفید نیست و باید مراقب میزان مصرف آن باشند.

عمده فروشان انجیر خشک بسته بندی درجه یک

عمده فروشان انجیر خشک بسته بندی درجه یک به علت اینکه باید برای خشک شدن انجیر ها در ابتدا بعد از رسیدن انجیر این میوه بر روی درخت برای مدتی باقی بماند تا کاملا آب آنها توسط نور خورشید خشک شود و بعد به وسیله دست چیده شوند و چند روز زیر نور مستقیم آفتاب قرار بگیرند.

بازار خرید انجیر خشک و جوش صورت سبب شده است تا مشتریان بسیاری مشتاق باشند تا این خرید را انجام دهند و از کیفیت آن اطمینان کامل داشته باشند.

در نتیجه میتوان عمده فروشان انجیر خشک را همان کشاورزان و مرزعه داران نامید زیرا که این عکل باید حتما به صورت طبیعی در زیمن کاشگرزی صورت گیرد.

از جهتی بعد از خشک شدن انجیر ها زیر نور آفتاب توسط کارخانجات و مراکز بسته بندی خریداری میشوند و به این مکان ها فرستاده میشود میتوان این مراکز و کارخانجات را نیز عمده فروشان انجیر خشک بسته بندی نامید زیرا که انجیر خشک عمده را باید از این مراکز خریداری کنیم.

البته این نکته نیز قابل به ذکر است که بعضی از فروشگاه ها و مغازه ها در داخل شهر وجود دارند که انجیر های خشک بسته بندی شده را نیز به صورت عمده به فروش می رسانند زیرا که بعضی از خریداران ممکن است انجیر خشک را به مقدار بیشتری بخواهند خریداری کنند ولی برای خرید عمده تر انجیر خشک بصورت چند تنی باید از همان مراکز و کارخانجات خریداری شود.

صادرات بهترین انجیر خشک بسته بندی درجه یک

صادرات بهترین انجیر خشک بسته بندی درجه یک تجارت انجیر خشک از زمان خشک شدن که حدود اواخر مرداد و اوایل شهریور است آغاز می شود و بعد از بسته بندی شدن به صورت انجیر خشک صادراتی به دیگر کشورها فرستاده می شود که می‌توان گفت با توجه به فواید زیادی که دارد طرفداران آن نیز بسیار هستند و در نتیجه صادرات و تولید این نوع محصول سوده کلانی وجود دارد.

انجیر های صادراتی شامل:

1_ انجیر خشک گرید ۱۰۱ (AAA)

2_ انجیر خشک گرید ۱۰۱ (AA)

3_ انجیر خشک گرید ۱۰۱ (A)

4_ انجیر خشک گرید ۱۰۱ (B)

5_ انجیر پرس شده گرید (A)

6_ انجیر پرس شده گرید (B)

انجیر های صادراتی بستگی به کشورهای وارد کننده آن ها دارد زیرا که بعضی از کشور ها انجیر های صادراتی با کیفیت پایین تر وارد می کنند برای تولید فرآورده های انجیر و بعضی دیگر از کشورها انجیر های با کیفیت بالاتر را وارد میکنند برای مصرف در آجیل هلی خود.

بیشترین مقدار صادرات مربوط به انجیر خشک قند است که که از نوع بهترین انجیر خشک در دنیا است. و به علت مرغوبیت بالای آن و خوش طعم بودن آن در دنیا طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده است و مصرف آن برای آجیل است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *