بازار خرید و فروش انجیر سفید خشک کیلویی از رونق بسیار بالایی برخوردار می باشد؛ علت اصلی این اتفاق ارزش غذایی بی نظیر و خواص فوق العاده انجیر خشک است؛ ناگفته نماند که بخش اعظم انجیرهای خشک شده موجود در بازار از نوع سفید می باشند؛ اما انجیرهای سفید خشک نیز به نوبه خود اقسام گوناگونی داشته؛ در اندازه ها و اشکال مختلف موجود بوده؛ از نظر طعم نیز تفاوت های اندکی با یکدیگر دارند.

بازار فروش انجیر سفید خشک کیلویی

طبع انجیر سفید خشک

طبع انجیر سفید خشک انجیر، میوه خاص و محبوبی است که با تنوع گونه ای بالایی موجود بوده و نوع خشک شده آن جایگاه ویژه ای نزد مردم دارد؛ انجیر خشک سفید، نمونه رایج و پر طرفداری از این محصول به شمار رفته و به میزان قابل توجهی مصرف می شود.

تاثیرات مثبتی که انجیر خشک و لاغری به صورت ناشتا دارد، عبارتند از، رفع کلسترول خون و همچنین کمک به تقویت سیستم عصبی می باشد.

لازم به ذکر است که انجیر سفید خشک، خواص فراوانی داشته و در طب سنتی به عنوان یک دارو استفاده می شود؛ از دیدگاه این طب، انجیر خشک، طبعی گرم دارد؛ می دانیم که طب سنتی، منشاء بسیاری از بیماری ها را سردی می داند؛ از این رو مصرف انجیر سفید خشک می تواند؛ مشکلات ناشی از سردی را برطرف کند.

در ادامه مبحث طبع انجیر سفید خشک می توان گفت که یکی از مهم ترین فواید طبع گرم این ماده خوراکی، تاثیری است که بر دستگاه گوارش می گذارد؛ چنان که از زمان های قدیم تا کنون، انجیر خشک برای درمان نفخ و یبوست به کار رفته است؛ همچنین مصرف انجیر خشک سفید به هر شکل بر پیشگیری و درمان سرماخوردگی موثر می باشد؛ به خصوص افراد سرد مزاج بهتر است؛ در فصول سرد سال از این میوه خشک استفاده کنند.

خرید انجیر سفید خشک کیلویی

خرید انجیر سفید خشک کیلویی روش های زیادی برای خرید انجیر سفید خشک وجود دارد؛ اما بسیاری از مشتریان این محصول ترجیح می دهند؛ آن را به صورت کیلویی خریداری کنند؛ زیرا در این حالت قیمت آن مناسب تر می باشد؛ شایان ذکر است که خرید و فروش کیلویی انواع انجیر سفید خشک به صورت عمده یا جزئی انجام می گیرد.

قیمت انجیر خشک در شیردهی بسته به نوع نوع انجیر و درجه بندی آن دارد. درجه هایی که برای این محصول در نظر گرفته می شود به صورت انجیر درشت متوسط و ریز است که بسته به وزن بسته بندی قیمت های متفاوتی برای آن ارائه می گردد.

همان گونه که می دانیم؛ انجیر خشک سفید، حاصل خشک کردن برخی از گونه های میوه انجیر بوده و ارزش غذایی بالایی دارد؛ وجود ویتامین های مختلف و مواد معدنی مثل آهن، کلسیم، فسفر و پتاسیم، باعث شده است که این ماده خوراکی، خاصیت تقویت کنندگی بالایی داشته باشد و از بیماری های زیادی جلوگیری کند؛ همچنین انجیر خشک سرشار از فیبر بوده و مصرف آن موجب کاهش وزن و حفظ تناسب اندام خواهد شد.

آنچه در بالا بیان شد؛ مهم ترین دلایل رونق خرید کیلویی انجیر سفید خشک می باشند؛ علاوه بر اینها، انجیر خشک، خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی داشته و نوعی خوراکی ضد سرطان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *