انجیر خشک ارگانیک از مقوی ترین انواع میوه خشک محسوب می شود زیرا سرشار از مواد مغذی است و نقش زیادی در تقویت بدن و تولید انرژی سالم در بدن دارد. این میوه خشک از سالم ترین انجیر های تازه تولید می شود و در تهیه آن از هیچ ماده افزودنی استفاده نمی کنند به همین دلیل از خواص فراوانی برخوردار است. توزیع کنندگان انجیر خشک طبیعی آن را در دو نوع انجیر ممتاز و انجیر آردی به صورت بسته بندی شده در بین مصرف کنندگان با قیمتی مناسب عرضه می کنند.

توزیع کنندگان انجیر خشک ارگانیک

انجیر خشک منبع آنتی اکسیدان است

انجیر خشک منبعی سرشار از آنتی اکسیدان های قوی می باشد که وجود آنها نقش زیادی در سلامت بدن دارد در حقیقت وجود این آنتی اکسیدان ها موجب می شود که بدن در برابر عواملی مانند آلودگی یا عامل بیماریزایی مقاومت داشته باشد و به این طریق کم تر دچار بیماری شود.

آنتی اکسیدان موجود در انجیر همچنین از ایجاد رادیکال های آزاد که باعث ایجاد بیماری خطرناک سرطان می شوند جلوگیری شود. آنتی اکسیدان ها همچنین از روند پیری زودرس و چرک شدن زود هنگام پوست در افراد پیشگیری می کنند و از این نظر مصرف انجیر خشک برای بدن اهمیت زیادی دارد.

به طور کلی وجود آنتی اکسیدان ها در ایجاد زیبایی و تقویت بدن در برابر برخی از بیماریها لازم و ضروری است که این مواد را می توان از طریق مصرف روزانه انجیر خشک به دست آورد.

انجیر خشک منبع آنتی اکسیدان است

راهنمای تهیه انجیر خشک ارگانیک

همان طور که همه ما می دانیم در میوه انجیر خصوصیات و ویژگی های خیلی خوبی وجود دارد اما به دلیل اینکه این میوه به صورت تازه ماندگاری طولانی مدتی ندارد لذا هر ساله بخش زیادی از انجیر های برداشت شده را به صورت خشک شده تبدیل می کنند که در این صورت ماندگاری بالایی دارند و می توان در طول سال از آنها استفاده کرد.

راهنمای تهیه انجیر خشک ارگانیک

برای تهیه انجیر خشک لوکس ابتدا میوه های سالم و رسیده را تهیه می کنیم سپس آنها را شستشو می دهیم و درون یک صافی قرار می دهیم تا خشک شوند سپس آنها را بر روی یک پارچه یا سینی بزرگ پهن می کنیم و آن را در برابر نور خورشید قرار می دهیم تا خشک شوند. می توان یک بند را از درون انجیر ها عبور داد و برای ماندگاری بیشتر نیز مقداری آرد را هم به آنها اضافه کرد.

البته تهیه انجیر خشک توسط باغداران به این صورت است که میوه های انجیر را بر روی درخت باقی می گذارند تا به حالت نیمه خشک درآیند سپس آنها را از شاخه های درخت جدا می کنند و در یک محیط مناسب و بهداشتی در برابر آفتاب خشک می کنند.

  • تبلیغات:
    1. قیمت پسته + خرید پسته اکبری و فروش پسته کوهی
    2. مرکز فروش گردو عمده شیلی
    3. قیمت خرما برحی خوزستان بصورت فله
    4. نرخ خرید سویا گوشتی تبرک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *