تولیدکنندگان انجیر خشک نخی، بیش از هر چیز باید به بهداشتی بودن محصول خود توجه کنند؛ همان طور که از نام این ماده خوراکی مشخص است؛ برای تولید آن از نخ استفاده می شود؛ علاوه بر بحث کیفیت و سلامت محصول، قیمت انجیر خشک نخی نیز بسیار مهم بوده و با توجه به فاکتورهای مختلفی از جمله محل تولید و روش تهیه، تعیین می گردد؛ البته نوع و گونه میوه تازه انجیر نیز بر قیمت تولید انجیر خشک تاثیر می گذارد.

تولیدکنندگان انجیر خشک نخی

کمک به گوارش بدن با انجیر خشک

انجیر، نوعی میوه خوشمزه و شیرین است که به صورت تازه و خشک شده استفاده می شود؛ نکته شایان ذکر این است که انجیر خشک از نظر ارزش غذایی نه تنها چیزی از انجیر تازه کم ندارد؛ بلکه از برخی جهات مغذی تر می باشد.

در ادامه مبحث انجیر خشک، باید اضافه کرد که این خوراکی خوشمزه از مهم ترین محصولات بازار خشکبار بوده و با تنوع قابل توجهی خرید و فروش می گردد؛ علت این مسئله را باید در خواص بیشمار انجیر جستجو نمود.

یکی از مهم ترین فواید مصرف انجیر خشک، کمک به وضعیت گوارشی بدن می باشد؛ این ویژگی از زمان های قدیم مد نظر بوده و همواره مصرف انجیر خشک به عنوان داروی رفع یبوست توصیه شده است.

جهت درمان یبوست، کمک به هضم یا بهبود گوارش بدن می توان انجیر را به عنوان میان وعده یا حتی در هنگام صبحانه مصرف کرد؛ اما بهترین روش بهره گیری از این خاصیت انجیر خشک، خیساندن آن در مقداری آب است.

کمک به گوارش بدن با انجیر خشک

روش های تهیه انجیر خشک نخی

همان طور که پیشتر اشاره شد؛ انجیر خشک به اشکال مختلفی در بازار به فروش می رسد؛ در واقع روش های مختلفی برای تولید انجیر خشک وجود دارد که این مسئله بر شکل ظاهری و ویژگی های محصول نهایی تاثیر می گذارد؛ به عنوان مثال می توان به مواردی مثل انجیر خشک مجلسی و انجیر خشک نخی اشاره کرد؛ واضح است که هر کدام از اینها مشخصات ویژه ای دارند.روش های تهیه انجیر خشک نخی

در رابطه با روش های تهیه انجیر خشک نخی، باید گفت که شیوه کلی تولید این ماده خوراکی به این صورت است که در ابتدا انجیر های تازه را شسته و اجازه می دهیم؛ تا خشک شوند؛ سپس آنها را از یک نخ رد کرده و در معرض نور آفتاب قرار می دهیم؛ البته امروزه از دستگاه های مخصوص خشک کردن میوه نیز برای این کار استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که به طور معمول برای تولید انجیر خشک نخی، میوه های تازه را قبل از رد کردن از نخ با مقداری آرد آغشته می کنند؛ این کار به منظور پیشگیری از چسبیدن انجیرها به یکدیگر صورت می گیرد.

  • تبلیغات:
    1. انجیر سیاه پلدختر گچساران جیرفت
    2. قیمت جدید بادام زمینی / خرید انواع مرغوب آن از شمال کشو
    3. قیمت خرمای مضافتی در شهریور ماه 98
    4. آیا مصرف زرشک باعث افزایش قد می شود؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *