انجیر خشک شده یکی از متداول ترین محصولات غذایی فراوری شده در کشور ما است که آن را هم به عنوان یک میان وعده مقوی و به صورت آجیل استفاده می کنند و هم به جای قند در کنار چای سرو می نمایند.

انجیر تازه در سرماخوردگی نام یک محصول غذایی بسیار مقوی، خوش طعم و طبیعی است که عمدتا در فصل تابستان و با فرا رسیدن زمان برداشت انجیر تولید آن هم در کشور ما آغاز می شود و در حجم زیاد راهی بازار های مصرف می گردد.

تولید کننده های برتر انجیر خشک عمده بهترین و مرغوب ترین نمونه های این محصول را به وسیله شرکت های پخش در تمام شهرهای ایران توزیع می نمایند تا به دست مردم برسانند.

تولید کننده انجیر خشک مرغوب عمده

بررسی ویژگی های ظاهری انجیر خشک مرغوب

بررسی ویژگی های ظاهری انجیر خشک مرغوب انجیر خشک محصولی است که آن را با فراوری نمودن میوه های تازه و آبدار انجیر که در فصل تابستان آماده برداشت می شوند تولید می کنند و با این کار موجب بالاتر رفتن میزان ماندگاری محصول شده و آن را برای فصل زمستان حفظ می کنند، در ضمن خواص این میوه بعد از خشک شدن افزایش می یابد.

برای اینکه بتوانید انجیر خشک مرغوب را به درستی شناسایی کنید باید با مشخصات ظاهری این محصول آشنا باشید و ما هم در ادامه این مطلب تصمیم داریم در این زمینه اطلاعات مختصر و مفیدی را خدمت شما ارائه دهیم و شما را برای خرید بهترین محصول یاری کنیم، پس لطفا با ما همراه باشید:

  • انجبر خشک شده باید در هنگام فراوری شدن تا حدی خشک شود که مقدار کمی از رطوبت در داخل آن باقی بماند، در این حالت انجیر ها کاملا سفت و چوبی نمی شوند و همچنان حالت نرم و لطیف خود را حفظ می کنند.
  • یک محصول باکیفیت باید حالت گوشتی و توپری داشته باشد و اگر بخش داخلی آن را نگاه کنید حتما گوشت قرمز رنگ آن را مشاهده می کنید و توخالی نیست، در ضمن این انجیر ها با فشار کمی به داخل فرو می روند.
  • انجیر خشک تازه باید بوی خوب و دلنشین میوه انجیر را از خودش ساطع کند، ولی محصولی که مانده و قدیمی است بوی بد ماندگی یا ترشیدگی می دهد.
  • اگر یک دانه از انجیر ها را در زمان خرید میل کنید می توانید تازگی آن را بسنجید، چون محصول باید شیرین و خوش طعم باشد و اصلا مزه ترشی یا تلخی از آن حس نشود.
  • رنگ پوسته انجیر خشک مرغوب و باکیفیت کرمی یا زرد روشن است و حالت براق دارد، اما اگر مانده باشد رنگ آن مات و کدر می شود و شما از رنگ و روی بد آن این مساله را به سرعت متوجه می شوید.
  • دقت کنید بر روی سطح بیرونی یا داخلی این میوه های خشک شده اثری از سوراخ یا خوردگی و پوسیدگی مشاهده نکنید و کاملا سالم باشند، این مساله هم نشانه مرغوبیت محصول است.

اطلاعاتی درباره انواع انجیر خشک طبیعی

اطلاعاتی درباره انواع انجیر خشک طبیعی مردم ایران زمین از سال ها پیش با روش های سنتی و قدیمی به تولید انجیر خشک طبیعی، سالم و ارگانیک در محیط های کوچک و خانه های خود می پرداختند و این محصول را برای استفاده در فصل زمستان نگهداری می کردند.

در این روش برای اینکه انجیر را به صورت طبیعی و بدون اینکه از مواد شیمیایی استفاده شود خشک کنند، از نور خورشید و گرمای تابش آن استفاده می شود که البته ممکن است این پروسه کمی زمان بر باشد و دو الی سه روز به طول بینجامد.

انواع و اقسام این محصولات دارای خواص خیلی زیادی برای بدن هستند که مهمترین آن ها کمک به سلامتی و بهبود عملکرد دستگاه گوارش انسان است، که این کار را با کمک خاصیت ملین بود و فیبر خیلی زیادی که دارند انجام می دهند و به رفع یبوست کمک می نمایند.

در ضمن استفاده کردن از انجیر خشک شده به دلیل اینکه سرشار از املاحی مثل آهن است به افزایش خون سازی کمک خواهد کرد و موجب درمان هر چه سریعتر بیماری کم خونی می شود.

این محصول خوراکی طبیعی که منشاء گیاهی دارد دارای ویتامین های زیادی مانند ویتامین ب است و در نتیجه باعث بالا رفتن سطح سیستم ایمنی بدن می شود و از سستی و ضعف بدنی جلوگیری می کند، در نتیجه افراد را از بیماری حفظ می نماید.

فروش مستقیم انجیر خشک مرغوب عمده

فروش مستقیم انجیر خشک مرغوب عمده شرکت هایی که به امر خرید و فروش انواع خشکبار در کشور ما می پردازند، انجیر خشک درجه یک تولید شده در مراکز تولید کننده داخلی را در حجم عمده خریداری می کنند و سپس در فروشگاه های خود به مصرف کننده های محترم سراسر ایران ارائه می دهند.

میوه خشک هر کیلو یک محصول جانبی است که از طریق فراوری کردن و خشک کردن میوه های تازه و رسیده آماده می شود.

این شرکت ها محصول مورد نظر را به صورت بسته بندی شده یا فله ای و با نرخ خیلی ارزان تری از سایر مراکز فروش عرضه می کنند، چون آن ها عرضه کننده های مستقیم و بدون واسطه انجیر خشک مرغوب در کشور ما هستند و در هنگام فروش سود کمی را برای آن در نظر خواهند گرفت.

در نتیجه وقتی مصرف کننده ها به سراغ این شرکت های پخش می روند هم یک محصول باکیفیت را تهیه می کنند و هم هزینه کمتری می پردازند و این به نفع آن ها خواهد بود و موجب می شود بیشتر به طرف خرید این محصول جذب شوند و رونق آن را بالاتر می برد.

پس استفاده از این روش برای خرید این محصول خوراکی خیلی عاقلانه به نظر می رسد و ما به تمام همراهان گرامی هم این راهکار را پیشنهاد می دهیم تا بتوانند با هزینه کمتری نیاز خود را تامین کنند.

صادر کننده بهترین انجیر خشک مرغوب عمده

صادر کننده بهترین انجیر خشک مرغوب عمده واحد های بزرگ صادر کننده محصولات غذایی، بهترین انواع انجیر خشک مرغوبی که در کشور ما تولید می شود را در حجم عمده از تولید کننده ها خریداری می کنند و سپس این محصول را به واسطه مرز های هوایی، زمینی یا دریایی به تمام کشور ها به ویزه همسایه های ایران ارسال می نمایند.

نتیجه ای که صادرات انجیر خشک در بازار های بین المللی برای کشور ما به دنبال دارد، کسب کردن درآمد های ارزی خیلی زیاد و توسعه اقتصادی ایران است که موجب می شود از وابستگی محظ ما به نفت خام کاسته شود و سایر جنبه های تولیدی هم به رشد دست یابند.

در ضمن این مساله نشان دهنده بالا بودن کیفیت محصولات فراوری شده تولید داخل است و موجب می شود مصرف کننده ها تمایل بیشتری به خرید آن ها نشان دهند و هموراه به دنبال خرید محصولات وارداتی نباشند و این امر انگیزه تولید کننده ها را خیلی بالاتر می برد.

چه خوب است که همه شما عزیزان هم برای حمایت از تولیدات داخلی کشور ما نمونه های درجه یک انجیر خشک ایرانی را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید که هم سالم هستند و هم بسیار خوش طعم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *