انجیر میوه ای است که در مناطق گرم و خشک رشد و باردهی خیلی خوبی دارد در ایران باغ های انجیر زیادی وجود دارد که از دو نوع سفید و سیاه آن هستند. مرکز انجیر سیاه استان لرستان است که علاوه بر تامین انجیر تازه اقدام به خشک کردن آن صورت گرفته است.

کیفیت انجیر تازه برای معده به طور کلی دارای دو بعد اصلی است که به ترتیب شامل ابعاد ظاهری و ماهوی می شوند.

انجیر خشک سیاه فله ای در درجه اول توسط باغ داران انجیر ودر مقدار انبوهی به طور صنعتی خشک و به بازار عرضه می‌شود. انجیر خشک سیاه به صورت سنتی و خانگی هم در اندازه های کم به روش های خانگی قابل خشک کردن است که بیشتر توسط روستاییان صورت می گیرد.

تولید کنندگان انجیر خشک سیاه فله

بارز ترین ویژگی انجیر خشک سیاه صنعتی

بارز ترین ویژگی انجیر خشک سیاه صنعتی انجیر خشک سیاه صنعتی یعنی روش خشک کردن آن به طور صنعتی و در کیفیت عالی تولید شده باشد. یکی از مهم‌ترین و بارزترین ویژگی انجیر خشک صنعتی صرف زمان خیلی کوتاه تری است نسبت به روش سنتی، که به وسیله حرارت های مصنوعی اقدام به خشک کردن انجیر می شود و این زمان کم باعث جلوگیری از کپک زدن انجیر می شود، و این چیزی است که بیشتر در روش سنتی به خاطر طولانی شدن زمان خشک شدن انجیر اتفاق می افتد.

یک ویژگی دیگر ظاهر خشک شده ی انجیر خشک سیاه صنعتی که بهتر ودر اندازه های یکسان هستند چون قبل از خشک کردن انجیر به روش صنعتی آن ها را به گونه ای جدا می کنند که اندازه آن یکسان باشد تا حرارتی که به آن ها داده می‌شود آن ها را به طور یکسان خشک کند. در روش صنعتی تمام خواص موجود در انجیر حفظ می شود و انجیر خشک شده ی مقوی و مغزی تولید می شود.

فروشندگان انجیر خشک سیاه فله

فروشندگان انجیر خشک سیاه فله انجیر خشک سیاه به خاطر فواید و خواص بسیار خوبی که دارد مورد توجه مشتریان و مصرف کنندگان زیادی قرار گرفته است. فروشندگان انجیر خشک به دو روش مستقیم و بدون واسطه گری و همچنین به روش اینترنتی و مجازی اقدام به فروش این محصول می کنند که در هر دو روش در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعیین شده می توانند آن را خریداری کنند.

عرضه کنندگان انجیر تازه در بارداری سعی می کنند برای جلب رضایت مشتری های خود در بازار های خرید و فروش داخلی و صادراتی، محصولات خود را با بهترین درجه کیفیت و مرغوبیت به خریدار ها عرضه کند.

علاوه بر مصارف داخلی کشور ، تولید انبوه این محصول باعث شده که صادرات هم در این زمینه به طور موفق صورت بگیرد و باعث رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برای افرادی در این زمینه شود.

فروشندگان انجیر خشک سیاه آن را به صورت بسته‌بندی در وزن های مختلف و همچنین به صورت فله‌ای و کیلویی هم اقدام به فروش این نوع از خشکبار پرمصرف و با ارزش می کنند. قیمت این نوع از انجیر خشک نسبت به انواع دیگر انجیر مناسب تر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *