انجیر خشک شیراز طعم بسیار شیرینی دارد و دارای طبع گرم و خشک می باشد و مصرف آن در ساعات اولیه ی روز برای تولید انرژی بسیار مفید است در طب سنتی از این میوه ی خشک شده به عنوان درمانگر بسیاری از بیماری ها استفاده می شود.
انجیر خشک یکی از میوه های خشک شده ی محبوب ایرانی در خارج از کشور است به همین دلیل سالانه مقدار زیادی از آنها به سایر کشورها صادر می شود.

خرید انجیر خشک شیراز

مشخصات انجیر خشک درجه یک

انجیر خشک درجه یک ، بیش از حد خشک نیست و رنگ آن تیره و کدر نمی باشد و اگر انجیر را باز کنید کاملا بدون حشره می باشد و همچنین رنگ قسمت داخلی انجیر خشک درجه یک نباید سیاه باشد.
انجیر را به دو روش دستی و تیزابی می توان خشک کرد از روش تیزابی بیشتر در کارخانه ها استفاده می شود زیرا در این روش انجیرها سریعتر خشک می شوند تیزاب یک ماده ی قلیایی است و در برخی افراد ممکن است سبب بروز آلرژی شود به همین دلیل توصیه می شود که به جای انجیرهای تیزابی از انجیر خشک شده به روش دستی استفاده کنید.

انجیر دارای خواص بسیار زیادی می باشد که در این قسمت از مقاله به بررسی مهمترین خواص آن می پردازیم:
انجیر خشک سرشار از فیبر می باشد و ملین است و برای رفع یبوست بسیار مفید می باشد ، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است و ضد سرطان می باشد ، انجیر خشک آهن بالایی دارد و برای رفع کم خونی بسیار موثر است ، انجیر خشک افزایش دهنده ی هورمون استروژن است و سبب تنظیم چرخه ی قاعدگی زنان می شود ، مصرف انجیر به هضم بهتر غذا کمک می کند ، سبب تقویت حافظه و جلوگیری از خطر ابتلا به آلزایمر می شود.

فروشندگان انجیر خشک شیراز
انجیر خشک قند خون را به سرعت افزایش می دهد به همین دلیل افراد دیابتی نباید در مصرف آن زیاده روی کنند.
در شیراز باغ های انجیر زیادی وجود دارد و تهیه ی انجیر خشک یکی از راه های کسب درآمد برای بانوان روستایی می باشد برای تهیه ی انجیر خشک انجیرها را با یک دستمال نم دار پاک کنید و سپس روی یک پارچه ی نخی آنها را پهن کنید و با باد پنکه انجیرها را خشک کنید انجیرهای خشک را هرگز نشویید زیرا آب به درون آنها نفوذ می کند و سبب کپک زدن انجیر ها می شود.

مشخصات انجیر خشک درجه یک

فروشندگان انجیر خشک شیراز

فروشندگان انجیر خشک انجیرها را پس از بسته بندی به بازار ایران وارد می کنند انجیرهای بسته بندی شده با کیفیت تر و تمیزتر از انجیرهای فله هستند و به همین دلیل قیمت آنها گرانتر از انجیر فله می باشد جهت اطلاع دقیق از قیمت انجیر بسته بندی شده و خرید آن به سایت های فروش انجیر خشک مراجعه کنید.

  • تبلیغات:
    1. فروشندگان ممتاز سیب سبز خشک
    2. بازرگانی بزرگ فروش بهترین هسته انار صادراتی ایران
    3. قیمت خرما زاهدی درجه یک
    4. زرشک خشک اعلا مرغوب تازه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *