انجیر یک نوع درخت است که انواع مختلفی دارد بعضی از انواع درخت انجیر میوه ای خوراکی دارند و می توان از آن به شکل های مختلف از جمله تهیه ی مربا و مارمالاد یا به صورت تازه و یا خشک مورد استفاده قرار می گیرد.

برخب دیگر از درختان انجیر میوه نمی دهند و تنها برای تلقیح انواع مختلف درخت انجیر خورا کی کاشته می شوند و کار برد دارند.

چون نگه داری و انتقال میوه ی درخت انجیر کار دشواری است بیش تر این میوه را فر اوری کرده و مورد استفاده قرار می دهند هم چنین می توان ان را خشک کرد و از خشک شده ی ان استفاده کرد.

انجیر خشک زرد از خشک کردن میوه ی درخت انجیری حاصل می شود که میوه اش زرد رنگ است انجیر خشک را بیش تر می توان نگه داری کرد چون زود خراب نمی شود.

انجیر خشک به قسمت های مختلفی از جهان صادر می شود شرکت های صادراتی انجیر خشک زرد با استفاده از تجهیزات مدرن و بهداشتی این میوه را خشک و به کشور های دیگر صادر می کنند.

شرکت صادراتی انجیر خشک زرد

تقویت قوای بدنی با انجیر خشک

انجیر خشک خواص فراوانی برای بدن و سلامتی دارد و در درمان بسیاری از بیماری موثر و مفید است از جمله این که انجیر خشک کالری بی تری نسبت به انجیر تازه دارد.

انجیر و انجیر خشک بسیار شیرین اند و با خوردن آن سطح قند خون بدن افزایش می یابد و این که انجیر خشک سرشار از فیبر است که از یبوست جلو گیری کرده و کمک می کند مدت زمان بیش تری سیر بمانیم.

انجیر خشک با داشتن مقدار زیاد پتاسیم و مقدار کم سدیم فشار خون بالا را درمان می کند و سرشار از کلسیم است که برای تقویت استخوان ها بسیار مفید می باشد.

انجیر خشک سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و قوای بدنی را افزایش می دهد و استروژن های مضر را از بدن دفع می کند و این که انجیر خشک ها حاوی مقدار زیادی انتی اکسیدان اند که از بیماری های قلبی و انواع سرطان پیش گیری می کنند.

انجیر خشک به هضم بهتر و کار کرد دستگاه گوارش کمک می کند و فیبر فراوان ان به کم کردن وزن کمک بسیاری می کند و برای درمان بیماری های پوستی مناسب است.

از جمله بیماری های پوستی که به کمک انجیر خشک می توان درمان کرد جوش و اکنه جوش های سر سیاه و سر سفید و حتی کیست و زگیل است هم چنین برای داشتن مو های بلند و سالم مفید است.

تقویت قوای بدنی با انجیر خشک

فواید انجیر خشک برای زنان باردار

انجیر خشک برای زنان باردار فواید بسیاری دارد از جمله تامین انرژی و جلو گیری از افت قند و مهم تر از همه این که مصرف این میوه در دوران بار داری حافظه جنین را تقویت می کند.

انجیر خشک سر شار از امگا سه است که در معدود میوه هایی این ماده ی مغذی یافت می شود که برای زنان بار دار بسیار مفید و ضروری است چون از زایمان زود رس پیش گیری می کند.

از دیگر فواید انجیر خشک برای سلامتی و درمان بیماری ها مسکن گلو سرفه است که با تهیه ی شربت انجیر این درمان امکان پذیر و راحت می شود.

هم چنین جوشانده ی انجیر خشک در شیر برای درمان ورم لثه و ورم مخاط دهان بسیاری تاثیر گذار است و این که انجیر خشک برای افرادی که کمبود اهن دارند بسیار توصیه می شود.

از انجیر خشک برای از بین بردن بوی بد دهان نیز استفاده می شود و مخلوط انجیر خشک با عسل برای درمان زخم معده مفید است مصرف انجیر خشک برای رفع تشنگی کار برد دارد.

انجیر خشک تب و عفونت ریه و سینه درد را دمان می کند و برای تسکین و ارامش اعصاب بسیار مفید است هم چنین تکرر ادرار را درمان می کند و تقویت کننده کبد می باشد.

انجیر خشک التهابات تنفسی از جمله ذات الریه آسم و تنگی نفس را درمان می کند و معده را نرم می کند و از مشکلات معده و روده و هضم و دستگاه گوارش جلو گیری می کند.

فواید انجیر خشک برای زنان باردار

توزیع کنندگان انواع انجیر خشک زرد

انجیر خشک ها انواع مختلفی دارند و از دید گاه های مختلف به شیوه های متنوعی دسته بندی می شوند اما معمول ترین دسته بندی و انواع تجاری انجیر خشک عبارت اند از.

انجیر خشک درجه ی AAA یا سوپر این دسته از انجیر ها همه ی دانه هایش خندان اند و اندازه اش معمولا بیش تر از بیست و چها میلی متر است و زرد یا سفید رنگ هستند.

انجیر خشک صد یک یا شیرازی نمونه ی دیگر انجیر خشک است در این نوع انجیر خشک اندازه دانه ها بین بیست تا بیست و چهار میلی متر است و رنگ ان نیز معمولا زرد یا سفید است.

نوع دیگر انجیر خشک درجه ی AA می باشد که اندازه ی دانه های این نوع انجیر خشک بیست و دو میلی متر است و به رنگ زرد و سفید می باشند در این نوع برخی دانه ها نیز خندان می باشد.

انجیر خشک درجه ی A که اندازه ی دانه ها حدود بیست میلی متر است و به رنگ روشن است و انجیر خشک درجه ی AB اندازه دانه ها حدود هجده میلی متر است و تنوع بیش تری دارد.

و اخرین نوع انجیر خشک انجیر خشک درجه ی B می باشد که اندازه دانه ها معمولا بین چهار ده تا بیست میلی متر است و درصد انجیر تیره رنگ در این نوع بیش تر از سایر انواع است.

توزیع کنندگان انواع انجیر خشک تلاش می کنند تا از همه ی انواع انجیر خشک برای عرضه و توسعه ی کسب و کار خود استفاده کنند.

توزیع کنندگان انواع انجیر خشک زرد

فروش استثنایی بهترین انجیر خشک زرد

انجیر خشک صنعتی یا همان انجیر خشک کار خانه ای که در کار خانه ها و با دستگاه های و تجهیزات مدرن تهیه می شوند و به دلیل بهداشتی بودن همواره مورد توجه بوده است.

انجیر خشک تیزابی به ان دسته از انجیر هایی گفته می شود که توسط تیز اب خشک می شوند به این روش که انجیر ها ابتدا شسته و اب ان ها گرفته می شود سپس ماده ای به نام تیز اب روی ان ریخته می شود تا رطوبت خود را از دست بدهد.

انجیر خشک نرم یکی از پر طرف دار ترین نوع انجیر خشک است که در ابن مدل انجیر به طور کامل خشک نشده و کمی رطوبت دارد و نرم تر است.

برای تهیه انجیر خشک از روش های زیادی استفاده می شود که همه ی روش ها مناسب است و کار برد دارد از جمله روش خشک کردن صنعتی و سنتی و خشک کردن نیز ابی.

فروش استثنایی انواع انجیر خشک و بهترین انجیر خشک زرد همه ساله در فروش گاه های توزیع و عرضه انواع تنقلات و از جمله انجیر خشک برای همه زمینه ی حرید و مصرف انجیر خشک را فراهم می کند.

فروش استثنایی بهترین انجیر خشک زرد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *