انجیر خشک شیراز محصولی خوش طعم و خوش خوراک است که می‌تواند به عنوان میان وعده مورد استفاده قرار گیرد. شرکت عرضه انجیر خشک در شیراز، این محصول را در بسته بندی های کاملاً بهداشتی و یا به صورت فله ای به بازار عرضه می کند. این شرکت عرضه برای ارسال محصولات خود به سراسر نقاط ایران از روشهایی استفاده می کند که تازگی و طراوت محصول را حفظ می کنند.

شرکت عرضه انجیر خشک در شیراز

انجیر خاصیت ضدسرطانی دارد

انجیر خاصیت ضدسرطانی دارد استفاده از انجیر هر فرد دارای مزایای بسیار زیادی است و به نوعی می توان گفت فواید انجیر خشک برای بدن انسان بی شمار هستند، اما یکی از مهمترین فواید که در این را به آن اشاره می کنیم، فواید انجیر خشک برای جلوگیری از سرطان می باشد.

انجیر خشک به دو روش می تواند برای پیشگیری از سرطان موثر واقع شود:

  • دارا بودن فیبر فراوان: انجیر خشک به واسطه دارا بودن میزان فیبر فراوان می تواند یبوست را رفع نماید و به حرکت بهتر مواد در روده ها کمک کند، به همین دلیل خطر ابتلا به سرطان روده را تا حدود زیادی کاهش داده و باعث جلوگیری از خطر سرطان روده خواهد شد.
  • دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی: انواع انجیر خشک شیراز دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. وجود آنتی اکسیدان ها در بدن انسان می تواند رادیکال های آزاد موجود در بدن انسان را بیرون کرده و از بروز سرطان در بدن جلوگیری نماید. یکی دیگر از خواص آنتی اکسیدان ها این است که آنتی اکسیدان ها می توانند سلول های سرطانی را در مراحل اولیه شناسایی نموده و به صورت کامل از بین ببرند و باعث پیشگیری از ایجاد غده سرطانی و توده سرطانی شوند.

چگونگی تهیه انواع انجیر خشک شیراز

چگونگی تهیه انواع انجیر خشک شیراز برای تهیه انواع انجیر خشک شیراز می‌توانید به روش زیر عمل نمایید:

ابتدا انجیر رسیده را به خوبی شسته و آن را داخل سبد بریزی تا به اضافه از سبد خارج شود سپس انجیرها را به چهار قسمت مساوی تقسیم نموده و آنها را داخل یک سبد خشک در کنار یکدیگر قرار دهید و کاملاً مراقب باشید تا انجیرها روی یکدیگر تلنبار نشوند.

یکی دیگر از ویژگی های انجیر سفید به این صورت است که باید کاملا رسیده و باکیفیت باشد و نارسی در سطح آن دیده نشود.

در این مرحله بعضی از تولیدی ها انجیر درسته را برای خشک کردن در مقابل نور مستقیم خورشید قرار می دهند که این روش نیز کارآمد خواهد بود، اما باعث بالاتر رفتن زمان تولید انجیر خشک خواهد شد.

انجیر سیاه یکی از میوه های بسیار شیرین و مغذی است که معمولاً در مناطق آسیای غربی و مدیترانه رشد می کند.

بعد از قرار دادن انجیر ها در داخل سبد آنها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار می دهند تا کم کم آب اضافی انجیر ها گرفته شود و به انجیر خشک تبدیل شود. تولید کنندگان در مرحله آخر محصولات را در بسته بندی های کاملاً بهداشتی و بسته بندی نموده و یا آنها را به صورت فله ای در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *