خشک کردن میوه ها یکی از بهترین راه ها برای ماندگاری و سهولت بیشتر آنها است. انجیر خشک ممتاز میوه ی غنی و خوشمزه ای است که در نوع خشک شده دارای خواص بیشتری است. تولید انجیر خشک درجه یک در مناطق مختلف کشور ما انجام می شود.شهرستان استهبان در استان فارس یکی از تولیدکنندگان عمده در این زمینه است و هر ساله بخش قابل توجهی از محصولات این منطقه سهم بازار صادراتی انجیر خشک می شود.انجیر میوه ای است که چند هزار سال قدمت دارد. انجیر یکی از میوه هایی است که مصرف عمومی کمتری دارد.

 

صادر کننده انجیر خشک ممتاز بسته بندی

عوامل موثر بر کیفیت انجیر خشک ممتاز بسته بندی

عوامل موثر بر کیفیت انجیر خشک ممتاز بسته بندی

انجیر خشک باکیفیت تحت تأثیر روش برداشت ، شرایط خشک شدن ، روش ضدعفونی و شرایط نگهداری قرار می گیرد. معمولاً در مناطق تولید انجیر در استان لرستان و استانهای شمالی کشور ، بعد از رسیدن میوه ، انجیر را از درخت می چینند و تازه می خورند. آنها آن را مصرف می کنند یا در معرض آفتاب قرار می دهند و خشک می کنند. برداشت انجیر از درخت قبل از خشک شدن کامل از کیفیت آن کاسته می شود.

خشک کردن انجیر روی درخت و سپس برداشت آن نه تنها کیفیت محصول را افزایش می دهد. به دلیل کاهش رطوبت میوه ، امکان نگهداری محصول به مدت طولانی وجود دارد.اگر به دلیل رطوبت زیاد امکان خشک شدن کامل میوه روی درخت وجود ندارد ، انجیر را می توان پس از کاشت روی درخت برداشت کرد ، زیرا در این حالت 3/4 رطوبت میوه تبخیر می شود و سریعتر و آسانتر انجام می شود.

کیفیت میوه تا حد زیادی به سرعت رشد میوه و میزان عملکرد درخت بستگی دارد. اما آب و هوا نیز نقش تعیین کننده ای در کیفیت محصول دارد. تجربه نشان داده است که انجیرهایی که دائماً در معرض نور خورشید قرار می گیرند نسبت به میوه های درختی که در سایه هستند رنگ روشن تری و غلظت مواد جامد بیشتری دارند.

رشد و کیفیت میوه ها علاوه بر نوع خاک ، دسترسی به آب ، عملیات کشت ، در دسترس بودن مواد مغذی مورد نیاز و نوع درخت نیز بستگی به شرایط آب و هوایی شامل دما ، رطوبت نسبی ، بارندگی ، شدت باد و نور خورشید دارد

بهترین روش برای خشک کردن انجیر استهبان

بهترین روش برای خشک کردن انجیر استهبان

خشک شدن انجیر بر روی درخت و سپس برداشت آن علاوه بر اینکه باعث بالا رفتن کیفیت محصول می شود. امکان نگه داری محصول را به مدت زیاد به دلیل کاهش رطوبت میوه فراهم می کند. انجیر خشک بالسی از شهرستان استهبان واقع در استان فارس تهیه می شود.

اما در سایر شهرهای استان فارس مانند نی ریز ، کازرون و… انجیر خشک نیز یافت می شود ، اما انجیر استهبان از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است و روش کشت مشخص تری دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد انجیر استهبان مدل خشک شدن آن است. این نوع انجیر در ابتدا مانند دیگر انجیرها سبز و آبدار است.

پس از مراحل رشد ، به آرامی روی شاخه خشک می شود و از درخت می افتد.یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد انجیر استهبان این است که درختان انجیر استهبان در فصل خشک رشد می کنند و باغداران فقط مسئول کوددهی ، نگهداری و مراقبت از بلایای طبیعی مانند سیل و طوفان و حشرات و حیوانات هستند.

معمولاً درختان ماده در دامنه کوه و درختان نر در بالای کوه قرار دارند. در بهار ، نوعی پشه باعث باروری این درختان می شود.انجیرها روی درخت خشک می شوند و روی زمین می افتند. انجیرهای خشک جمع آوری شده از زیر درخت به انبار برده می شوند و بر اساس رنگ ، اندازه و دهان باز در انبار طبقه بندی می شوند.

فروش ویژه انجیر خشک ممتاز بسته بندی

فروش ویژه انجیر خشک ممتاز بسته بندی

قیمت انجیر خشک بسته بندی شده ارتباط مستقیمی با کیفیت آن دارد و نوع فوق العاده و عالی آن به دلیل وجود دانه های خندان قیمت بالاتری دارد و باید گفت که وجود دانه های خندان یکی از اصلی ترین آنهاست. انجیر خشک در بازار به دو صورت عمده و بسته بندی عرضه می شود.

معمولاً به دلیل اضافه شدن هزینه بسته بندی ، قیمت محصولات بسته بندی افزایش می یابد ، اما رعایت مسائل بهداشتی در انجیر خشک بسته بندی شده دلیل خرید بسیاری از مشتریان است.

انجیر یک نوع میوه محبوب است که دارای خواص درمانی و ارزش غذایی فوق العاده ای است. انجیر خشک درجه یک طرفداران زیادی دارد. مرکز فروش انجیر خشک ممتاز خندان مرکز معتبری است و انواع انجیر خشک را به مشتریان خود عرضه می کند. این مرکز انجیر خشک ممتاز خندان را با قیمت های بسیار مناسب و استثنایی در نقاط مختلف کشور توزیع می کند.

قیمت انجیر خشک ممتاز برای صادرات نرخ و قیمت انجیر خشک در بازارهای داخلی ما بر اساس چندین عامل مهم تعیین می شود. عامل اصلی در تعیین قیمت این محصول کیفیت آن است. این درجه بر اساس اندازه میوه ، ظاهر و رنگ آن تعیین می شود.

صادرات انجیر خشک از استان فارس که دارای بیشترین میزان تولید انجیر خشک در بین استانهای کشور است و در بین شهرهای این استان ، شهرستان استهبان دارای بیشترین میزان تولید انجیر خشک در استان است. انجیر در استان فارس و شهرستان استهبان به دو صورت دیم و آبی تولید می شود. لازم به ذکر است درصد بالایی از کشت انجیر در این استان دیم است.

انجیر خشک نیز در این استان به صورت طبیعی و کارخانه تولید می شود.شهرستان استهبان مرکز تولید انجیر خشک و دیم در ایران و خاورمیانه است. حدود 25 هزار و 500 هکتار زیر کشت باغ انجیر استهبان است و سالانه حدود 20 تا 23 هزار تن انجیر از باغات این شهرستان برداشت می شود. انجیر این شهر از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و صادرات بسیار خوبی در سراسر جهان دارد.

توزیع کننده بهترین انجیر خشک ممتاز بسته بندی

توزیع کننده بهترین انجیر خشک ممتاز بسته بندی

انجیر خشک به دلیل خواص بالایی که دارد یکی از پرکاربردترین میوه های خشک است و در انواع مختلف مانند انجیر خشک معمولی ، انجیر خشک خندان ، انجیر خشک در بازار موجود است. هر یک از این انواع انجیر ویژگی ها و مشخصات خاص خود را دارد. انجیر خشک درجه یک در مراکز توزیع آن با قیمت های عالی به فروش می رسد.عرضه انجیر خشک در بسته های مختلف و در وزن های مختلف در بازار صورت می گیرد.

فروش انجیر کوهی تازه از طریق فروشگاه‌های اینترنتی به صورت مستقیم و بدون واسطه امکان پذیر که می توانید به صورت بسته بندی شده و هم به صورت کیلویی خرید خود را ثبت کنید.

شهرهای نی ریز ، جهرم ، استهبان و داراب در استان فارس به عنوان بزرگترین تولیدکنندگان انجیر خشک کشور شناخته می شوند که محصول مورد نظر را به صورت سنتی و صنعتی به بازارهای داخلی و خارجی ارسال می کنند. انجیر خشک که به طور سنتی از خورشید به دست می آید ، طرفداران بی شماری دارد.

انجیر شمالی نسبت به نمونه های دیگر درشت تر است و از نظر طعم و مزه هم بی نظیر می باشد. این محصول به خاطر داشتن آهن و پتاسیم و منیزیم بالا و همچنین میزان فیبر عالی می تواند منبع مغذی به عنوان یک میان وعده باشد.

اما به دلیل مصرف زیاد این میوه خشک ، بسیاری از شرکت ها اقدام به تولید انجیر خشک کرده اند که آن را کاملا بهداشتی تولید می کنند. در شرکت های تولیدی ، این محصول با دستگاه های مرتب سازی درجه بندی و بسته بندی می شود که منجر به بازار فروش خوبی شده است.

قیمت انجیر خشک در بازار بستگی به عواملی مانند کیفیت آن ، نوع انجیر خشک ، نوع بسته بندی ، منطقه تولید و … دارد اما با توجه به خواص بالا و کاربردهای مختلف این محصول از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *