انجیر خشک ارگانیک یک نمونه از انجیر خشک استهبان می باشد که در باغ های این شهرستان کاشته و برداشته می شوند که از انجیر های با کیفیت و ارگانیک می باشند و توسط باغداران بعد از تحویل به کارخانه و انجام فرآیند مراحل دیگر در بین مشتریان عرضه و پخش می شوند.

عرضه انجیر خشک ارگانیک استهبان

مراحل تولید انجیر خشک ارگانیک

خشک کردن انجیر می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود. اولین و معمولترین روش، استفاده از نور آفتاب می‌باشد. استفاده از جریان هوا و باد نیز می‌تواند در خشک کردن انجیر مورد استفاده قرار گیرد. همچنین حرارت دادن انجیر یکی از روش‌های خشک کردن آن می‌باشد. به دلیل شرایط متفاوت موجود، ممکن است روش خشک کردن انجیر در باغات تولیدی عمده، در منازل و در کارخانه‌ها با هم متفاوت باشد. نکته‌ای که در همین ابتدا بایستی به آن توجه کرد اینکه برای خشک کردن انجیر، بهتر است اجازه داده شود این میوه بر روی درخت نیم‌خشک شده و به‌صورت طبیعی ریزش کند. چیدن انجیر تازه به منظور خشک کردن آن، کیفیت محصول نهایی را کاهش خواهد داد.

در کارخانه‌ها برای خشک کردن انجیر از مواد خشک کننده استفاده می‌کنند. معمولا اکثر فرآیندهای خشک کردن مواد غذایی، شامل استفاده از هوای داغ می‌باشد. خشک کن‌ هوایی و با کریستاله کردن مواد غذایی، آنها را شبیه‌تر به شکل اولیه خود خشک می‌کند.

در روش دیگر برای خشک کردن انجیر، ابتدا میوه‌ها از یک نخ عبور داده می‌شوند. پس از آن مجموعه تسبیح‌وار انجیر ها را در محلی که در معرض نور خورشید باشد آویزان می کنند تا خوب خشک شوند و گاهی اوقات قبل از شروع خشک کردن انجیر با این روش، مقداری آرد به آن زده می‌شود.خرید عمده انجیر خشک ارگانیک

در خانه ها بعضی افراد برای کسب نوعی منبع درآمد برای خود بخصوص خانم ها این انجیر ها را در باغ های خود هرچند کم می کارند و بعد از رسیدگی و برداشت آنها را به صورت دستی و در واقع سنتی خشک می کنند اما آنقدر تمیز خشک می شوند که مشتریان بیشتر دارند اول آنها را روی یک سینی یا پارچه تمیزی در مقابل نور خورشید مدتی نگه میدارند بعد از خشک شدن آنها را در بسته ها یا به به صورت کیلویی می فروشند.

مراحل تولید انجیر خشک ارگانیک

خرید عمده انجیر خشک ارگانیک

خرید انجیر خشک معمولا به صوره عمده و فله ایی انجام می شود به گونه ایی که در کیلو گرم های مختلف در اختیار مشتریان قرار داده می شوند شما برای آشنایی با کیفیت این نوع انجیر ارگانیک و با کیفیت می توانید به صورت کامل را با نوع و انواع گوناگون این انجیر ها کیفیت و قیمت های آنها آشنا شوید و در موعد مقرر آنها را خریداری و درب منزل تحویل بگیرید.

  1. تبلیغات:
    1. قیمت ارده قرمز عمده
    2. بازار فروش خرما مضافتی ایرانی
    3. تاثیرات مصرف سیب برای بیماری های قلبی
    4. لیمو ترش خارکل صادراتی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *