امروزه انجیر در انواع مختلف، در طعم های شیرین و به روش های متفاوتی خشک و نگه داری می کنند که انجیر خشک سفید صادراتی نیز یکی از انواع انجیر هایی است که به خاطر رنگ زیبا و طعم دلنشینش در رتبه میوه های صادراتی قرار گرفته و مشتریان زیادی را در بازار ها ی داخلی و خارجی به خود اختصاص داده است . این انجیر به خاطر خاصیت بالایی که در درمان یبوست دارد بیشترین تقاضا آن برای عطاری هاست.

عرضه انواع انجیر خشک سفید صادراتی

مزیت های قابل توجه انجیر خشک سفید آردی

مزیت های قابل توجه انجیر خشک سفید آردی

امروزه سرد مزاجی در شیوع بیماری های زیادی است که برای درمان آن بهتر است به داروهای گیاهی رو آورد تا از عوارض داروهای شیمیایی در امان باشیم .انجیر خشک آردی شیرین و باکیفیت می تواند به عنوان میان وعده مقوی و گرم در فصل زمستان بهترین جایگزین باشد. آرد موجود در انجیر گرم و مقوی و پرحرارت بوده و به عنوان یک غذای کامل استفاده شود.

لازم به یاد آوری است که انجیر خشک آردی را به صورت پرس شده و سکه ای که نرم و رطوبت شده تولید می کنند به این روش که بعد از برداشت انجیر از درختان سرسبز و پر از میوه بعد از چند روز خشک شدن به نخ می کشند و بعد به آن مقداری آرد می زنند و می گذارند چند هفته خشک شود. فروش انجیر خشک آردی در تمام فصول انجام می شود چون آرد موجود درآن از خراب شدن این محصول جلوگیری می کند.

ناگفته نماند که قیمت انجیر خشک سفید آردی با توجه به ریزی و درشتی، سفید یا زردی ، کم گوشت و پر گوشت و رطوبت موجود در آن انجام می شود یعنی هر چه رطوبت موجود در انجیر بیشتر باشد انجیر گرانتر و مشتری بیشتری خواهد داشت. بیشترین تولید انجیر خشک سفید آردی متعلق به استهبان است که بیشتر در آجیل استفاده می شود.

قیمت کلی انجیر خشک سفید صادراتی

قیمت کلی انجیر خشک سفید صادراتی

امروزه خشک کردن انجیر به روش های متفاوتی انجام می شود که بهترین و رایج ترین آن در معرض نور آفتاب و در جریان هوا است که البته روش خشک کردن انبوه آن متفاوت است .البته باید گفته شود که قیمت انجیر خشک نسبت به انجیر تازه بیشتر است. عرضه و فروش انجیر خشک به روش مستقیم و با حذف واسطه بسیار منصفانه و ارزان تر است که با توجه به این موارد از بازار پسندی و مشتری مداری بالایی برخوردار است.

لازم به یادآوری است که انجیر خشک سفید صادراتی باکیفیت دارای سیب سلامت بوده و استانداردهای بهداشتی را داراست. تولید و توزیع این خشکبار، کسب و کار جدیدی را در این آشفته بازار کسب و کار برای جوانان به همراه داشته است و رونق اقتصادی را به همراه دارد.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *