انجیر خشک علاوه بر فوائد بسیار درمانی طعم بسیار خوبی داشته و به عنوان اجیل و خشکبار مورد استفاده قرار میگیرد.خشک کردن انجیر به دو صورت سنی و صنعتی صورت میگیرد.در روش سنتی ا نجیر به‌ صورت خشک برداشت می‌شود معمولاً باغداران آن را بر روی درخت نگهداشته تا خشک شود. پس از خشک شدن انجیرها ریزش می‌کنند. باغداران هر چند روز یکبار (معمولاً هفته‌ای یکبار) اقدام به جمع‌آوری انجیر از زیر درختان نموده و سپس در محلی به‌نام بارگاه ریخته تا خشک شوند. بارگاه عبارت از قطعه زمینی است که باغداران با استفاده از سنگ و سایر مواد ساخته و سپس با سیمان پوشش داده شده است. سطح بارگاه با توجه به تعداد درختان و میزان محصول باغدار متفاوت می‌باشد. در باغات انجیر حدود ۳۰۰-۲۹۹ اصله درخت، سطح آن حدود ۴۰-۳۰ مترمربع می‌باشد. مدت زمانی که انجیر در بارگاه می‌ماند با توجه به رطوبت انجیر برداشت‌شده متفاوت ولی معمولاً ۴-۳ روز می‌باشد که در این مدت انجیر در معرض آفتاب قرار داشته تا کاملاً خشک شود.اما روش تولید انجیر سفید خشک صنعتی متفاوت است.

عرضه مستقیم انجیر سفید خشک صنعتی

مشخصات انجیر سفید خشک صنعتی

مشخصات انجیر سفید خشک صنعتی انجیر خشک را از نظر اندازه می‌توان به شرح زیر طبقه‌بندی نمود (تعداد در ۱۰۰ گرم)

– خیلی درشت (ممتاز): تا ۸ عدد

– درشت: ۹ تا ۱۵ عدد

– متوسط: ۱۶ تا ۲۵ عدد

– ریز: بیش از ۲۵ عدد

انجیرسفید خشک صنعتی رنگ روشنی دارند معملا دانه ها از نظر اندازه یکسان و خشکی انها یکنواخت است زیرا با انجام عملیات ویژه ای همه دانه ها را به یک میزان خشک می نمایند.تا یکدست شوند.از مشخصات انجیر خشک صنعتی می توان یکدست بودن دانه را برشمرد زیرا دانه ها بر اساس اندازه به درجه های کیفی مختلفی دسته بندی میشوند.

توزیع انجیر سفید خشک صنعتی

توزیع انجیر سفید خشک صنعتی از انجا که کشور ما یکی از 5 تولید کننده بزرگ انجیر خشک در دنیا میباشد شرکتها ی بسیاری اقدام به توزیع و پخش این محصول نموده اند.توزیع انجیر خشک بصورت مستقیم و حضوری و یا از طریق سایتها و مرا کز غیر حضوری معتبر صورت میپذیرد.

البته به دلیل آنکه کشورمان جز 5 کشور اول تولید‌کننده این محصول است، توزیع‌کنندگانی در بازار وجود دارند که این محصول را با قیمت مناسبی در اختیار خریداران قرار می‌دهند.

امروزه وجود فروشگاههای اینترنتی معتبر توزیع و فروش خشکبار از جمله انجیر خشک را برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان اسان نموده است.میتوانید با مراجعه به این فروشگاها اقلام مورد نیاز خود از جمله خشکبار را خریداری کنید مزیت این فروشگاهها این است که میتوانید به راحتی لیست محصولات را مشاهده نموده وبا توجه به بودجه بهتدین را انتخاب نموده و از خدمات حمل و نقل انها نیز استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *