شهرستان استهبان( استان فارس) یکی از مهم ترین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان انجیر خشک در کل ایران و خاورمیانه به حساب می آید؛ به طوری که استهبان را قطب تولید انجیر خشک می نامند ، پس این شهر اولین و مهم ترین عرضه کننده انجیر خشک در کشور می باشد، بعد از استهبان نمایندگی هایی در کل کشور وجود دارند که جز عرضه کننده های انجیر خشک استهبان به حساب می آیند. این نمایندگی ها انجیر خشک را از باغداران استهبان میخرند و به بازار فروش عرضه می کنند.

عرضه کننده انجیر خشک استهبان

خواص انجیر خشک استهبان

خواص انجیر خشک استهبان انجیر یک میوه بسیار مقوی و مغذی است؛ به طوری که خداوند متعال در قرآن به آن قسم خورده است؛ خواص انجیر خشک به قدری زیاد است که در سراسر جهان آن را به عنوان یه میان وعده بسیار مقوی مورد استفاده قرار می دهند.

از آن جایی که انجیر خشک طبیعتی گرم و تر دارد در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن بهره می برند.

حال بدانیم این میوه ی بهشتی(انجیر خشک) چه ویتامین هایی را دارا میباشد؟؟ انجیر خشک استهبان مقدار قابل توجهی پروتئین، کلسیم، آهن، منیزیم، فیبر و پتاسیم دارد. میزان فیبر موجود در انجیر خشک بیشتر از میوه های دیگر است؛ به همین منظور در اکثر رژیم های غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما این میوه شگفت انگیز چه خواصی دارد که بین مردم جهان بسیار پرطرفدار است؟؟

  1. باعث استحکام استخوان ها می شود و از پوکی و نرمی استخوان پیشگیری می کند.
  2. ضد فشار خون است به عبارتی یک نوع قرص ضد فشار خون طبیعی به حساب می آید.
  3. باعث شادابی و سلامت پوست می شود.
  4. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
  5. سلامت قلب را تضمین می کند.
  6. به کاهش وزن کمک می کند.
  7. یک نوع ملین به حساب می آید.
  8. سیستم گوارش را تقویت می کند.
  9. درمان کلسترول خون است.

ولی تنها خواص انجیر خشک استهبان در این مطالب خلاصه نمی شود؛ افرادی که دچار قند خون هستند و از مصرف داروهای شیمیایی به ستوه آمده اند میتوانند از یک داروی طبیعی و بدون عوارض استفاده نمایند!! و آن هم انجیر خشک استهبان می باشد. فیبر موجود در انجیر خشک به ترشح گلوکز و انسولین کمک می کند و باعث تنظیم قند خون می شود؛ پس افراد دیابتی انجیر خشک را به رژیم غذایی خود اضافه کنند و از خواص بی نظیر آن بهرمند شوند.

مراکز صادرات انجیر خشک استهبان

مراکز صادرات انجیر خشک استهبان انجیر خشک استهبان چهارمین خشکبار صادراتی ایران به حساب می آید که در اقتصاد کشور بسیار سود آور است.

انجیر خشک استهبان به خاطر کیفیت بالا و طعم بی نظیرش مورد توجه صادر کنندگان این محصول قرار گرفته است؛ به همین منظور در استهبان چندین مراکز صادرات انجیر خشک به وجود آمدند که مسئول صادرات انجیر خشک استهبان به سراسر جهان هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *