انجیر به عنوان میوه ای خوشمزه و بسیار مغذی و مقوی قرن ها است که در سراسر جهان مصرف می شود و محبوبیت بالایی دارد یکی از انواع مورد استفاده انجیر ، انجیر خشک شده است. این میوه به عنوان یکی از درمان ها برای انواع مشکلات و بیماری های پزشکی از جمله اگزما و دیابت مفید است. خاستگاه اصلی این میوه شیرین و خوشمزه آسیای غربی است و موطن اصلی آن ایران است. انجیر ایرانی از بهترین میوه های صادراتی این کشور به سر تا سر جهان است.

فروشگاه فروش انجیر خشک شده

مشخصات انجیر خشک شده

انجیر به خاطر طعم شیرین و ملایم خود و همچنین خواص مغذی اش بسیار کاربردی است. این میوه جزو خوراکی های پرکالری و کم چربی است که می تواند علاوه بر تامین انرژی مورد لازم برای سوخت و ساز روزانه بدن از چاقی جلوگیری می کند.

از مشخصات انجیر خشک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) اندازه : انجیر های خشک از نظر سایز و اندازه عبارتند از:

خیلی درشت یا ممتاز که تعداد آن 8 عدد در صد گرم است

درشت یعنی 9 تا 15 عدد در هر صد گرم

متوسط 16 تا 25 عدد در هر صد گرم

ریز بیش از 25 عدد در هر صد گرم.

2 ) طریقه خشک کردن:

انجیر ها را به دو رش سنتی و صنعتی خشک می کنند.

در روش صنعتی از ماشین آلات و دستگاه ها برای خشک کردن انجیر استفاده می کنند. این روش برای مناطقی است که در آن ها رطوبت هوا زیاد باشد و انجیر ها در معرض فساد و آسیب دیدگی در برابر حشرات باشند. در این روش علاوه بر خشک شدن سریع انجیر از دود گوگرد برای ضد عفونی انجیر های خشک شده استفاده می شود.

توزیع کننده انجیر خشک شده

به این نکته نیز توجه داشته باشید که نسبت انجیر خشک شده به میئه اولیه بستگی به در صد رطوبت این میوه ها و فصل و زمان برداشت میوه دارد.

از فواید این میوه یم توان به آنتی اکسیدان بودن آن اشاره کرد. آنتی اکسیدان بر تمام دستگاه های بدن تاثیر می گذارد بنابراین در برابر آسیب هایی مانند ابتلا به سرطان ، پیری و بیماری های مرتبط با آن ها جلوگیری می کند.

مشخصات انجیر خشک شده

توزیع کننده انجیر خشک شده

ترکیه ، مصر ایران مراکش و الجزایر از مهم ترین صادر کنندگان این میوه اند و توزیع کننده انجیر در سراسر جهان اند. انجیر خشک میوه ای است که پتانسیل بالایی برای صادرات دارد و بازار های جهانی هواخواه ان هستند بنابر این این پتانسیل می تواند سبب ایجا سود دهی بالا شود.

مجموعه فد یکی از بزرگترین فوشندگان این میوه است و با هدف ارائه محصولی با کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان خدمت رسانی می کند.

  • تبلیغات:
    1. توت خشک برای دیابت اسپرم لاغری
    2. پخش بهار مرکبات نارنگی جهرم
    3. خرما مضافتی صادراتی + مشخصات بسته بندی عمده فله
    4. موسیر خشک تازه اصل ارزان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *