فروشگاه مرکزی انجیر خشک 3A درجه یک، با مرکزیت فروش و توزیع انواع انجیر خشک آماده ی ارائه ی خدمات به همه ی خریداران محترم می باشد. در این مرکز توزیع و فروش انجیر خشک، انواع انجیر خشک ۳A و انجیر خشک درجه یک عرضه می شود در فروشگاه مرکزی انجیر خشک به رضایت مشتریان بسیار توجه می شود به همین دلیل از انواع مرغوب و درجه یک انجیر خشک برای فروش استفاده می‌شود تا موجب رضایت مشتریان و ثبت تجربه ی خرید خوب گردد و در جهت رضایت مشتریان تمام توان خود را به گرفته است.

فروشگاه مرکزی انجیر خشک 3A درجه یک

معیارهای مهم برای خرید انجیر خشک 3A

معیارهای مهم برای خرید انجیر خشک 3A انجیر خشک یک محصول صادراتی و درجه یک می باشد که در داخل و خارج از کشور بسیار پر طرفدار بوده و علاوه بر طعم و مزه ی خوب بسیار پر خاصیت بوده و مزایای درمانی نیز دارد و برای تهیه و خرید انجیر خشک ۳A با کیفیت و مرغوب بایستی به مراکز فروش و توزیع معتبر مراجعه کرد مهم ترین نکات برای خرید انجیر خشک ۳A درجه یک از قرار زیر می باشد

  • انجیر خشک 3A، اکثریت دانه های آن خندان و شکافته شده می باشد
  • قطر این نوع از انجیر خشک بالاتر از بیست و پنج میلیمتر می باشد و در هنگام خرید باید بسته هایی را که تقریبا در این اندازه هستند انتخاب کرد و از خرید بسته ها یی که انواع ریز و خیلی ریز در آن جاسازی شده است اجتناب کرد.
  • انجیر خشک درجه یک باید کاملا خشک شده باشد تا امکان فساد و کپک آن به صفر برسد و ماندگاری آن به بالاترین میزان مورد نظر برسد.
  • معیار دیگری که در هنگام خرید انجیر خشک بایستی مد نظر قرار بگیرد رنگ ظاهری آن می باشد رنگ آن بایستی زرد روشن باشد و هر چه قدر رنگ آن به قهوه ای گرایش پیدا کند نشانه کهنه بودن آن است.
  • توجه و دقت به بافت داخلی انجیر خشک نکته‌ی مهم دیگری است که بایستی به آن توجه کرد بافت داخلی آن بایستی منسجم باشد و رنگ مطلوب خود را داشته باشد و اثری از کپک و حشراتی هم چون مورچه در داخل آن وجود نداشته باشد
  • معیار اصلی و مهم دیگر طعم و مزه ی مطلوب آن می باشد، مزه ی انجیر خشک، طعم انجیر تازه را باید بدهد و هیچ طعم نا مطبوع دیگری را ندهد. هر گونه تغییر در طعم نشانه ی نوعی فساد و یا خرابی آن می باشد.

مراکز و فروشگاه های بزرگ و کوچک خوشنام و معتبر، انجیر خشکی را تهیه می کنند که خواص و ویژگی های بالا را داشته باشد تا هم خودشان از خریدشان منتفع باشند و هم مشتریان گرامی از خرید خود راضی باشند.

انجیر خشک 3A چگونه تولید می شود؟

انجیر خشک 3A چگونه تولید می شود؟ برای تهیه ی انجیرخشک درجه یک بایستی ابتدا انجیر های رسیده راجمع آوری کرد و با گلچین کردن انواع درشت و سالم آن را برای فرایند خشک کردن آماده کرد. در تولید انجیر خشک بافت و شکل ظاهری اصلی انجیر بایستی حفظ شود. انجیر خشک 3A در مقابل گرمای طبیعی آفتاب خشک می شود و ترک های روی آن به خوبی شکل گرفته است. البته این ترک ها پس از خشک شدن شکل می گیرند و به هیچ عنوان با مواد شیمیایی و روش های صنعتی به این شکل در نیامده اند.

در تقسیم بندی انجیر خشک درجه یک ۳A انواع خندان و شکفته ی آن در حدود بالای نود درصد می باشد، قطر دانه های آن از انواع دیگر انجیر خشک بیشتر می باشد و رنگ ظاهری این انجیر های خشک روشن تر از سایر انواع می باشد. این ویژگی های برجسته باعث شده اند تا انجیر خشک 3A درجه اول بسیار مجلسی و مناسب مهمانی ها باشند. استفاده از روش های طبیعی برای خشک کردن، باعث حفظ خواص آن و البته ماندگاری بالای آن در تمام طول سال شده است.

پخش مستقیم انجیر خشک 3A درجه یک

پخش مستقیم انجیر خشک 3A درجه یک پخش مستقیم انجیر خشک 3A درجه یک، در حال انجام است در پخش مستقیم و بدون واسطه‌ی انجیر خشک به کیفیت و کمیت کار توجه ی کافی می گردد تا کسی متضرر نشود بلکه سود و منفعت آن هم نصیب خریدار و هم نصیب فروشنده شود، به واسطه‌ی پخش مستقیم انجیر خشک، مدت زمان انبار داری بسیار کوتاه شده است و انجیر خشک به سرعت به دست مصرف کنندگان می رسد و کمتر از انواع دیگر پخش، دچار هدر رفت و فساد می شود،

که این موضوع خود باعث کاهش هزینه‌های انبارداری می شود بنابراین در مجموع پخش مستقیم انجیر خشک درجه یک ضمن این که باعث حفظ کیفیت آن می گردد از دو طریق عمده سبب کاهش هزینه و کاهش قیمت مصرف کننده می گردد یکی حذف واسطه و شخص ثالث که با حذف آن عملا پول اضافه ای که به جیب واسطه می رفت کاملا از قیمت انجیر خشک حذف میشد و دیگری کاهش هزینه‌های جاری انبار داری انجیر خشک می باشد.

پخش مستقیم انجیر خشک البته در این زمینه یعنی جلب رضایت مشتریان بسیار موفق عمل کرده است و به خوبی توانسته است تا اعتماد خریداران را جلب کند به نحوی که برخی از آن ها به مشتریان دائمی تبدیل شده اند. علاوه بر این در فروشگاه مرکزی، انجیر خشک عمده هم برای فروش آماده سازی شده است تا افراد در اقصی نقاط کشور عزیزمان به راحتی بتوانند آن را برای مشتریان شهر خود سفارش دهند و از این موقعیت ویژه استفاده کنند.

قیمت عمده انجیر خشک 3A درجه یک

قیمت عمده انجیر خشک 3A درجه یک قیمت عمده انجیر خشک ۳A درجه یک،بسیار مطلوب می باشد. به دلیل کاهش قیمت انجیر خشک ۳A در فروش عمده بسیاری از افراد و بازاریان ترجیح می دهند تا آن را از مراکز عرضه و فروش عمده خریداری کنند، زیرا به خوبی می دانند که قیمت در مقایسه با خرید خرده بسیار کمتر است و کیفیت آن نیز تفاوتی ندارد. قیمت عمده انجیر خشک را فاکتور های مختلفی تعیین می کند که میزان عرضه و تقاضا یکی از فاکتور ها می باشد.

هرچه عرضه و تقاضا پایاپای و متناسب باشد قیمت ها نیز متعادل خواهد بود و به نفع هر دو سوی معامله خواهد بود. پیشی گرفتن تقاضا از عرضه باعث افزایش قیمت می شود. علاوه بر این تورم موجود در بازار نیز بر قیمت آن تأثیر گذار است، اما با تمام این مسائل قیمت عمده انجیر خشک ۳A بسیار منطقی و منصفانه می باشد و مغازه داران و حتی صادرکنندگان برای خرید به مراکز فروش عمده انجیر خشک مراجعه می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *