انجیر خشک درجه یک

انجیر خشک همان میوه انجیر خشک شده بدون آب است و همان فواید انجیر تازه را دارد، درجه یک بودن انجیر ها بسته به میوه های انجیر در باغ دارد که بعد از خشک شدن در انواع انجیر خشک پرک، انجیر خشک پهن، انجیر خشک خندان و…. دسته بندی می شود.

فروش عمده خشک ارزان تر از فروش خرده آن است و معمولا افرادی انجیر خشک را بصورت عمده خریداری می‌کنند که میخواهد بصورت خرده بفروش برسانند که فروش انجیر خشک اعلا و درجه یک فروش بیشتری دارد.برای خرید و فروش بهتر با قیمت کمتر بهترین فصل در زمان برداشت در فصل تابستان است.انجیر خشک با درجه بندی های متفاوت بصورت انجیرخشک پرک و نیمه پرک، انجیر خشک پهن پخش و توزیع می شوند.پخش کنندگان با خرید مستقیم انجیر خشک از باغداران این محصول را با قیمت بسیار پایین بصورت خرده یا عمده با قیمت بالاتری پخش می کنند و سود بیشتری می برند

فروش عمده انجیر خشک درجه یک

فواید انجیر خشک برای درمان برونشیت

فواید انجیر خشک برای درمان برونشیت انجیر چه بصورت میوه تازه چه بصورت خشک شده آن در درمان و کمک به درمان بسیاری از بیماری ها موثر است، یکی از این موارد کمک به درمان بیماری برونشیت(بیماری تنفسی، آسمی) است.

برونشیت بیماری است کا باعث سرفه مداوم، تب خفیف و مشکلات تنفسی می شود که برای کمک به درمان خلط آور بودن آن می توان از انجیر استفاده کرد، انجیر خشک بدلیل وجود ویتامینB باعث بهبود سیستم تنفسی می شود، اثرات خلط آور انجیر به تدریج خلط را از بین می برد و ویروس ها را از بدن بیرون می کند و در بهبود سریع آن کمک می کند.

انجیر خشک را می توان با عناب و خرما مخلوط کرد و آسیاب آن را برای درمان ناراحتی های سینه ناشی از بیماری برونشیت مصرف کرد.

همچنین انجیر به همراه شیر روشی ساده و موثر برای درمان سرفه است به این صورت که انجیر را با شیر می جوشانیم و مصرف می کنیم.

فواید انجیر خشک برای بدن

فواید انجیر خشک برای بدن انجیر خشک مانند تمام میوه های خشک برای بدن مفید است و مصرف روزانه آن می تواند حتی برای درمان نیز خوب باشد. میوه ها و میوه های خشک شده مانند انجیر در درمان بیماری ها بهتر از داروهای شیمایی است هرچند مانند داروهای شیمیایی عمل نمی کنند ولی عوارض داروها را ندارند. انجیر خشک دارای فیبر است و فیبر برای مدت طولانی انسان راس سیر نگه می‌دارد. مهمترین فایده انجیر خشک در درمان یبوست است و در این مورد بسیار مفید و کار ساز است به این صورت که آن را بصورت خیسانده و ناشتا میل شود.

از جمله دیگر فواید انجیر خشک برای بدن می‌توان به افزایش سیستم ایمنی بدن، کمک به هضم غذا، منبع خوب کلسیم، ایمن سازی بدن در مقابل سرطان، مناسب برای درمان بیماری های پوستی، مناسب برای داشتن موهای بلند وسالم، و استروژن های مضر را از بدن دفع می کند و شربت انجیرخشک درمان کننده گلو درد و سرفه است، همچنین مصرف انجیر خشک با آجیل برای تقویت حافظه مناسب است و برای زنان باردار باعث تقویت حافظه جنین می شود. جوشانده انجیر خشک برای رفع سرماخوردگی بسیار مفید است. انجیر خشک خیسانده شده با سرکه برای کاهش درد طحال کارساز است.

انجیر خشک را برای درمان یا کمک به درمان بیماری هابا روش های مختلف و یا همراه با مواد مفید دیگر استفاده می شود مانند استفاده انجیر همراه با شیر ویا انجیرهمراه با خرماو….

البته استفاده زیاد از انجیر خشک بدلیل شیرین بودن و قند بالایی که دارد برای افراد دیابتی مضر است.

قیمت خرید انواع انجیر خشک درجه یک

قیمت خرید انواع انجیر خشک درجه یک قیمت خرید انجیر خشک نرخ قطعی ندارد و بسته به کیفیت، طعم و رنگ ، بسته بندی و بسته به خرده و عمده بودن آن متفاوت است که فروش عمده آن ارزان تر است. هرچه انجیر خشک کیفیت بهتری داشته باشد بصورت عالی خشک شده باشد یعنی طوری خشک شده باشد که کاملا خشک و محکم نباشد و کمی نرمی خود را نگه داشته باشد طعم آن شیرین و رنگ آن کدر نباشد و بصورت بهداشتی خشک شده و تمیز باشد قیمت بهتری خواهد داشت. درحالت کلی قیمت انجیرخشک مانند تمام نیوه های خشک متغییر است و نسبت به نرخ بازار بالا پایین می شود و متغیر است.

گاهی انجیر خشک را بصورت خانگی با روش های ساده در نور آفتاب خشک و به بفروش می رسانند که در صورت خشک نشدن اصولی این میوه کیفیت یک انجیر خشک اعلاء را نخواهد داشت و در این صورت قیمت خریداری شده از تولید کننده این میوه خشک پایین خواهد بود.

اصلی ترین مورد در خصوص انجیر خشک عالی میوه انجیر در باغ است که کیفیت میوه انجیر چگونه است و روش خشک کردن آن است که بسیار بر کیفیت و صد البته قیمت آن تاثیر گذار است.

عواملی چون منطقه کشت انجیر، کیفیت انجیر خشک، اندازه طعم و رنگ انجیر خشک و میزان صادرات باعث تفاوت در قیمت انجیر می شود. قیمت انجیر خشک بعد از دسته بندی تعیین می شود که نوع دسته بندی در تعیین قیمت انجیر موثر است. یکی از عوامل دیگر در تغییر قیمت انجیر میزان عرضه و تقاضا است متغیرهای ارزی در حال نوسان باعث نوسان قیمت انجیر خشک است.

پخش کنندگان مستقیم انجیر خشک درجه یک

پخش کنندگان مستقیم انجیر خشک درجه یک . هرساله در فصل برداشت فروش انجیر خشک به بالاترین اوج خود می رسد. خرید مستقیم انجیر از کشاورز باعث می شود با قیمت مناسب تری خریداری کنند، در واقع خرید مستقیم از کشاورزان از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری می شود و با قیمت واقعی خریداری می شود.

این موضوع برای کشاورزان نیز منفعت دارد زیرا در این صورت کشاورز با عرضه مستقیم درگیر خریداران و واسطه ها قرار نمی گیرد و می توان سود بیشتری دریافت کنند.

انجیرهای خشک از طریق تولیدی های مختلف تولید شده و به سراسر کشور عرضه می شود. کارخانه های تولید کننده فرآورده های غذایی میوه انجیر درجه یک را با استفاده از ماشین آلات پیشرفته در زمان کمی خشک سپس در حجم و بسته بندی های متفاوت عرضه و توسط شرکت ها پخش می کنند. یکی از مزیت های انجیر خشک عرضه آن به بازارهای خارجی است. پخش کنندگان انجیر درجه یک صادراتی، این محصول را بصورت فله و بسته بندی به کشورهای اطراف صادر می کنند.از خریدارن مهم انجیر خشک کشور چین می باشد.

همچنین انجیر را بصورت خانگی خشک می کنند و بصورت عمده به فروشندگان و یا بصورت خرده برای مصرف خانگی پخش می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *