بسیاری از مراکز عمده فروشی خشکبارات، انواع انجیر خشک مرغوب و ارگانیک را که به بهتربن روش خشک شده اند را به صورت عمده و با قیمت فوق العاده ای به فروش می رسانند که برای هر دو طرف معامله بسیار مقرون به صرفه است.

از آن جایی که این محصول قابلیت نگهداری زیادی در فصول مختلف را دارد بیشتر افراد جهت بهره بردن از خواص آن، محصول مورد نظر را در حجم و تناژ بالا خریداری می کنند بنابراین بازار فروش عمده آن بسیار پررونق می باشد.

فروش عمده انجیر خشک مرغوب

ویژگی های انجیر خشک مرغوب

ویژگی های انجیر خشک مرغوب انجیر خشک از جمله خشکبارات مفید و مقوی می باشد که به صورت سنتی و صنعتی تولید می گردد اینک با ویژگی های آن که سبب تشخیص نوع مرغوب از نامرغوب می شود، آشنا شوید؛

انجیر خشک مرغوب از طعم شیرین و بی نظیری برخوردار می باشد و هیچ گونه قسمت نارسی یا ترشیده شده ای روی سطح آن وجود ندارد هنگامی که زیر دندان قرار می گیرد، نه زیاد سفت است و نه زیاد نرم بلکه به راحتی جدا می شود ممکن است برخی از انجیر ها بر اثر تخمیر شدن، بوی ترشیدگی دهند بنابراین آن را به هیچ وجه خریداری نکنید.

دومین ویژگی انجیر خشک اعلا، شکاف زیر میوه یا به عبارتی خندان بودن آن است از این رو درون میوه به خوبی قابل شناسایی است و می توان با دیدن داخل آن از عدم وجود هر گونه کرم یا حشره ای اطمینان حاصل کرد، رنگ زرد درخشان و اندازه بزرگ این میوه نشان دهنده کیفیت بالا آن است.

این محصول در صورت مرغوب بودن، از اندازه بزرگی برخوردار می باشد هم چنین بوی انجیر تازه از آن به مشام می رسد در حقیقت رطوبت انجیر خشک درجه یک از ۱۲ درصد بیشتر نیست و عاری از هرگونه آفت و سیاهی می باشد.

قیمت بهترین انواع انجیر خشک مرغوب

قیمت بهترین انواع انجیر خشک مرغوب بهترین انجیر خشک لوکس و مرغوب مسلما قیمت بالاتری نسبت به انواع نامرغوب دارد بنابراین عامل مهمی که در تعیین قیمت این محصول نقش اساسی دارد، کیفیت می باشد که سبب کاهش یا افزایش قیمت می گردد.

البته پارامتر های دیگری چون؛ طریقه خشک کردن، نوع، میزان رطوبت، نوع خرید و…. روی قیمت این محصول تاثیر بسزایی می گذارند به صورتی که اگر بهترین نوع انجیر خشک را به صورت مستقیم و عمده از تولید کنندگان خریداری کنید، هزینه های خرید به طور چشمگیری کاهش می یابد هم چنین میزان عرضه و تقاضا نیز به نوبه خود عامل موثر دیگر به شمار می رود.

شاهد این موضوع هستید که در برخی فصول عرضه انجیر خشک به حدی بالاست که تقاضایی برای آن نیست در نتیجه عرضه کنندگان با کاهش قیمت آن، سعی می کنند مشتریان زیادی را جلب کنند ولی در برخی مواقع که تقاضا زیاد است، قیمت نیز افزایش می یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *