امروزه انجیر خشک مرغوب بخاطر خواص درمانی زیادی که دارد می تواند جایگزینی برای داروهای شیمیایی باشد. کشاورزان باتلاش بخاطر اینکه زمان برداشت انجیر کوتاه است و برای جلوگیری از هدر رفت انجیر تازه، انجیر را خشک کرده و با بهترین کیفیت بازار عرضه می کنند. کشاورز با کشت انجیر در مناطق گرمسیر در این اوضاع کم آبی باعث توسعه بهره وری اقتصادی در بخش کشاورزی شود و با تولید انجیر مرغوب با داشتن سیب سلامت بیشترین تولید را داشته باشد.

قیمت انواع انجیر خشک مرغوب

ویژگی های مهم انجیر خشک پرک

ویژگی های مهم انجیر خشک پرک

اگر بخواهیم از انجیر خشک پرک سخن بگوییم باید گفت که از انجیر های دیگر بزرگتر و حالت خندان دارند و نسبت به دیگر انجیر ها طعم و مزه ی دلنشین تری دارد و در مهمانی ها بیشترین استفاده را دارند هر چند تولید انبوه این محصول بسیار کم است و این باعث شده قیمت آن نسبت به بقیه کمی گران تر باشد. ناگفته نماند که خواص درمانی انجیر خشک پرک مثل دیگر انجیر هاست و در کم خونی، یبوست، کمبود کلسیم و درمان دیابت مفید و موثر است.

امروزه داروهای گیاهی درمان خوبی برای انواع بیماری هاست که انجیر خشک پرک می تواند با طبع گرم و تر خود بهترین درمان برای سرد مزاجی افراد باشد. زیبایی، وزن و نوع بسته بندی ها در خرید انجیر تاثیر گزار است. اگر زمان برداشت انجیر زودتر باشد انجیر شیرین و با کیفیتی تولید می شود. اگر بخواهیم از خاصیت انجیر خشک صحبت کنیم انجیری است که ابتدا در درخت خشک شود سپس در زیر نور آفتاب خشک شود، ارگانیک بوده و شیرینی انجیر تازه را دارد و هیچ ماده افزودنی به آن زده نشده و در بازار بیشترین تقاضا را دارد.

پخش انجیر خشک مرغوب به صورت مستقیم

پخش انجیر خشک مرغوب به صورت مستقیم

در بازار صادرات تولید و پخش انجیر خشک به صورت کلی و عمده هم در کیفیت و هم در قیمت تاثیر دارد و هم می تواند دست دلالان بازار را کوتاه کنند و البته نوع شرکت و نوع انجیر خشک شده و برند در قیمت تاثیر بسزایی دارد. خوشبختانه تولید و توزیع انبوه این خشکبار، کسب و کار جدیدی را در این آشفته بازار کسب و کار برای جوانان به همراه داشته است و صادرات انجیر خشک مرغوب با کیفیت به بازار های داخلی و خارجی می تواند باعث وارد شدن ارز به کشور باشد.

لازم به یادآوری است که انحصاری بودن انجیر خشک باعث شده که در بازار های جهانی تقاضا برای خرید این خشکبار شیرین وجود داشته باشد و شرکت های زیادی در زمینه خرید و فروش عمده انجیر صادراتی به کشورهای همسایه فعال باشند و با توجه به تولید انبوه این محصول در ایران بیشترین بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *