قیمت کلی انجیر خشک صد و یک بر اساس شاخصه های گوناگونی تعیین می گردد؛ قبل از هر چیز باید گفت که این محصول، بهترین نوع انجیر خشک بوده و به نوبه خود متنوع است؛ در نتیجه اقسام گوناگون آن با قیمت های مختلفی به فروش می رسند؛ اما علاوه بر نوع انجیر خشک و سطح کیفی آن، مسائل دیگری مثل شیوه و حجم خرید نیز بر قیمت یک محصول تاثیر می گذارند.

قیمت کلی انجیر خشک صد و یک

همه چیز درباره انجیر خشک زرد

همه چیز درباره انجیر خشک زرد بیشترین گونه های درخت انجیر به انجیرهای زرد اختصاص دارند؛ این محصول به میزان بالایی جهت خشک شدن استفاده شده و جایگاه اقتصادی ویژه ای در بازار دارد.

مهم ترین نکته ای که باید درباره انجیر خشک زرد بیان کرد؛ این است که این محصول با تنوع بالایی از نظر طعم، رنگ و مشخصات ظاهری موجود است؛ زیرا اولاً گونه های مختلف میوه انجیر از جنبه های مختلف با هم فرق دارند؛ ثانیاً روش های مختلفی برای تولید انجیر خشک وجود دارد و این مسئله به نوبه خود بر طعم و رنگ محصول نهایی تاثیر می گذارد.

در ادامه گفته های بالا باید بیان کرد که گاهی اوقات تولید انجیر خشک شده زرد با استفاده از نور خورشید و بر روی شاخه درخت انجام می شود؛ در حالی که در برخی موارد نه تنها کار تولید انجیر خشک، خارج از درخت آن می باشد؛ بلکه به منظور تسریع فرآیند خشک شدن میوه از موادی مثل تیزاب نیز استفاده می کنند؛ طبیعتاً محصولات به دست آمده از این دو روش تا حدودی با هم فرق داشته و انجیر خشک زرد تیزابی، رنگی مشابه میوه تازه آن دارد.

خرید بدون واسطه انجیر خشک صد و یک

خرید بدون واسطه انجیر خشک صد و یک خرید انجیر خشک صد و یک را می توان به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام داد؛ بدون شک در این حالت قیمت محصول ارزان تر می باشد؛ چرا که روش خرید هر محصولی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن به شمار رفته و حذف واسطه های تجاری به کاهش قیمت ها کمک می کند.

لازم به ذکر است که خرید بدون واسطه انجیر خشک صد و یک با قیمت های مختلفی انجام می گیرد؛ همان طور که در بخش ابتدایی نوشتار تا حدودی اشاره شد؛ این محصول به نوبه خود اقسام گوناگونی دارد.
به عنوان توضیح بیشتر می توان اضافه کرد که آنچه به عنوان انجیر مرغوب صد و یک خرید و فروش می گردد؛ سه دسته کلی از انجیرهای خندان یا دهان باز را در بر می گیرد؛ این گروه ها به ترتیب درجه مرغوبیت عبارتند از: انجیر خشک صد یک پرک، انجیر صد یک گل، انجیر صد و یک غنچه؛ طبیعتاً قیمت خرید این سه رقم انجیر خشک با هم فرق دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *