قیمت کلی انجیر خشک شیراز به عوامل گوناگونی بستگی دارد؛ چرا که این ماده غذایی همانند سایر محصولات مشابه به نوبه خود اقسام گوناگونی دارد؛ در واقع انواع مختلف انجیر خشک از نظر گونه میوه تازه، روش خشک کردن و مشخصات ظاهری با یکدیگر فرق دارند؛ به عنوان مثال معمولاً قیمت انجیر خشک پرک با انجیر خشک معمولی متفاوت است؛ زیرا انجیرهای پرک در واقع حاصل مرغوب ترین میوه های یک درخت انجیر می باشند.

قیمت کلی انجیر خشک پرک شیراز

ویژگی های مهم انجیر خشک پرک

ویژگی های مهم انجیر خشک پرک در قسمت قبل به انجیر خشک پرک اشاره شد؛ و گفتیم که تفاوت آن با سایر محصولات حوزه خود این است که از بهترین میوه های درخت انجیر به دست می آید؛ در واقع یکی از ویژگی های مهم انجیر پرک، این است که بسیار مرغوب و کمیاب بوده؛ نهایتاً ده درصد میوه های یک باغ انجیر را به خود اختصاص می دهد.

علاوه بر آنچه در بالا بیان شد؛ انجیر خشک پرک با کمک نور و گرمای طبیعی آفتاب بر روی شاخه درخت خشک می شود؛ بدون شک این مسئله به نوبه خود بر ارزش آن می افزاید.

از نظر ویژگی های ظاهری، انجیر خشک پرک، حالتی خندان دارد؛ به نحوی که قسمت داخلی میوه قابل مشاهده است؛ رنگ این ماده خوراکی خشکباری، تقریباً زرد می باشد.

ناگفته نماند که انجیر پرک خشک، نسبت به سایر انجیرهای خشک، دانه درشت تر بوده و از شکل ظاهری آن تا حد زیادی می توان به کیفیت آن پی برد؛ این محصول خوراکی علاوه بر داشتن ظاهر عالی، طعمی دلچسب و بی نظیر دارد.

فروشگاه عرضه انجیر خشک شیراز

فروشگاه عرضه انجیر خشک شیراز عرضه انجیر خشک شیراز در بسیاری از فروشگاه های آجیل و خشکبار صورت می گیرد؛ لازم به توضیح است که شهر شیراز یکی از قطب های مهم کشاورزی ایران به شمار رفته و همواره شاهد تولید انواع میوه های مرغوب در این منطقه می باشیم؛ انجیر یکی از این محصولات بوده و به تبع آن تولید و عرضه انجیر خشک نیز در شهر شیراز رونق دارد.

شایان ذکر است که در کلیه فروشگاه های عرضه انجیر خشک شیراز، ارقام مختلف این محصول را در رنگ ها و طعم های گوناگون و با مشخصات ظاهری متنوع مشاهده می کنیم؛ زیرا همان طور که می دانیم و در قسمت ابتدایی این نوشتار نیز تا حدودی اشاره شد؛ انواع مختلف انجیر خشک شده از نظر نوع میوه، روش تولید، سطح کیفی، طعم، رنگ و سایر ویژگی های ظاهری با یکدیگر فرق دارند؛ به عنوان مثال می توان به تفاوت انجیرهای زرد و سیاه اشاره کرد که پس از خشک شدن نیز تقریباً به همان رنگ باقی می مانند؛ علاوه بر این همواره شاهد محصولاتی مثل انجیر خشک آردی و انجیر خشک پرک نیز می باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *