انجیر تازه مانند بسیاری از میوه‌ها دارای آب زیادی می‌باشد. آب موجود در میوه یا هر ماده غذایی دیگر به رشد موجودات ریز زنده کمک می‌کند. این موضوع با گذشت زمان و در صورت مساعد بودن شرایط، فاسد شدن میوه را در پی دارد.

نگهداری طولانی مدت مواد غذایی به روش‌های مختلفی ممکن می‌گردد. خشک کردن که با معمولا به کمک تبخیر صورت می‌گیرد. انجیر خشک درجه یک عمده نیز با بکارگیری همین فرآیند به ‌دست می‌آید.

مراکز توزیع انجیر خشک درجه یک عمده

مختصری درباره فرآیند تولید انجیر خشک سیاه

مختصری درباره فرآیند تولید انجیر خشک سیاه

انجیر سرشار از مواد معدنی مغذی شامل آهن، کلسیم و پتاسیم است. انجیر فیبر هایی از هر دو نوع حلال و غیر حلال دارد که میزان فیبر در انجیر از میوه ها یا سبزیجات دیگر بیشتر است. انجیر میان وعده سالمی است که سدیم، کلسترول و چربی ندارد.

انجیر را نیز می توانید به شکل های مختلفی از جمله خشک کردن با نور خورشید خشک کنید یعنی شما در این روش می توانید انجیرها را کاملا شسته ، سپس آنها را نخ کشیده و در جایی که در معرض تابش نور خورشید و در جریان هوای آزاد باشند آویزان کنید تا خشک کنید.

فواید انجیر خشک سیاه عبارتند از کاهش فشار خون، کاهش وزن و به تاخیر انداختن گرسنگی، جلوگیری از سرطان سینه به دلیل دارا بودن فیبر بالا، بالا برنده تراکم استخوان، جلوگیری از ضعف عضلات، انجیر منبع خوبی از منیزیم نیز می باشد. ملین و ضد یبوست است.به بهبود سرفه و نفس کشیدن راحت کمک می کند. انجیر تازه مقدار کمی ویتامین C دارد و بهترین منبع نسبت به دیگر میوه ها ویتامین B6 می باشد.

انجیر برای هضم بهتر غذا بسیار مفید است. برای کم خونی مفید است. انجیر برای افراد دارای کلسترول بالا و اسید اوریک بالا ، بسیار مفید است. تشنگی را از بین می برد. انجیر به عنوان دارویی برای تولید انرژی و قوی شدن به کار می رود. انجیر برای افرادی که رشد غیر طبیعی دارند، بسیار مفید می باشد.از سرطان روده جلوگیری می کند.

صادرات انواع انجیر خشک درجه یک عمده

صادرات انواع انجیر خشک درجه یک عمده

اگرچه به نظر می رسد انجیر نوعی میوه باشد ولی در واقع گل تغییر شکل یافته است، که دانه های خوراکی دارد. با خشک کردن صحیح انجیر می توانید مواد مغذی و شیرینی اش را تا ماه ها حفظ کند. انجیر جایگزین خوبی برای قندی است که همراه چای خورده می شود. چند روش برای خشک کردن انجیر وجود دارد

وجود گوناگونی در انجیر های خشک باعث شده است، لیست قیمت آن در خرید و فروش های عمده، ضروری نماید. انجیر های خشک بعد از تولید سورت بندی می شوند تا قیمت گذاری صحیح و منصفانه ای برای هر کدام از آن ها تعیین گردد.صادرات انجیر خشک امروزه به کشورهای همسایه صورت می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *