تولید انواع انجیر خشک پرک در مراکز زیادی انجام می شود؛ شایان ذکر است که انجیر پرک خشک در واقع حاصل مرغوب ترین میوه های درخت انجیر بوده و کمتر از ده درصد محصولات یک باغ انجیر را تشکیل می دهد؛ انجیرهای پرک به واسطه نور آفتاب و بر روی شاخه درخت خشک می شوند؛ این انجیرها نسبتاً درشت بوده و خندان بودن مهم ترین مشخصه ظاهری آنها به شمار می رود.

مراکز تولید انجیر خشک پرک

راهنمای انتخاب انجیر خشک پرک

راهنمای انتخاب انجیر خشک پرک در قسمت قبل تا حدودی درباره ماهیت و مشخصات انجیر خشک پرک توضیح داده شد؛ بدون شک جهت ارائه راهنمای انتخاب این محصول باید ویژگی های آن را در نظر گرفت.

همان طور که پیشتر بیان شد؛ انجیر خشک پرک نسبت به سایر ارقام انجیر خشک، درشت تر بوده و اصطلاحاً خندان است؛ به این معنا که در برخی قسمت ها ترک خوردگی داشته و می توان قسمت داخلی میوه را مشاهده کرد؛ همچنین انجیر های خشک پرک، رنگی بین زرد و سفید دارند؛ این انجیرها از نظر طعم نیز بسیار دلچسب بوده و محبوبیت فراوانی دارند.

علاوه بر آنچه بیان شد؛ در هنگام خرید و انتخاب انجیر خشک پرک، باید به تمیزی و یکدست بودن آن دقت کرد؛ چرا که این مسئله به نوبه خود نشان دهنده کیفیت و اصالت محصول است؛ به عبارت دیگر انجیر خشک شده مرغوب، فاقد هر گونه ناخالصی یا آثار خرابی می باشد؛ در این راستا محل نگهداری یا نحوه بسته بندی نیز بسیار مهم بوده؛ بر کیفیت نهایی انجیر خشک تاثیر می گذارد.

استعلام قیمت انجیر خشک پرک

استعلام قیمت انجیر خشک پرک قبل از پرداختن به مبحث استعلام قیمت انجیر خشک پرک باید گفت که به طور کلی این محصول نسبت به سایر همتایان خود به میزان کمتری تولید می شود؛ زیرا همان طور که گفتیم؛ حاصل خشک شدن مرغوب ترین میوه های درخت انجیر بر روی شاخه بوده و نهایتا ده درصد محصول یک باغ را در بر می گیرد؛ بنابراین نسبت به سایر ارقام انجیر خشک، نادر بوده و به تبع این مسئله قیمت بالاتری دارد.

در ادامه آنچه در بالا بیان شد؛ باید گفت که انجیر خشک پرک به نوبه خود انواع مختلفی داشته و از گونه های متنوع درخت انجیر به دست می آید؛ علاوه بر این مسائلی مثل شرایط اقلیمی، زمان تولید و برداشت انجیر، میزان تازگی و کیفیت محصول هر کدام به نوبه خود مهم بوده و بر قیمت انجیر خشک پرک تاثیر می گذارند.

در پایان مطلب استعلام قیمت انجیر خشک پرک باید بیان کرد که علاوه نوع، کیفیت و مشخصات این ماده خوراکی، فاکتورهایی مثل فله ای یا بسته بندی بودن، شرایط بازار محصول و نحوه تجارت نیز از عوامل مهم تعیین کننده قیمت انجیر خشک به شمار می روند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *