انجیر میوه ای بسیار شیرین است که از خواص دارویی و درمانی فراوانی برخوردار است. از انجیر می‌توان در تهیه مربا، بستنی، یا به شکل تازه استفاده کرد.

میوه آن به شکل خشک، تازه، کمپوت، مربا، آرد و مارمالاد به مصرف می‌رسد. از آنجایی که نگهداری و انتقال میوه تازه انجیر بسیار دشوار می‌باشد بیشترین استفاده آن به صورت فرآوری شده می‌باشد. سرکه انجیر نیز دارای طعم شیرین و دلچسبی می‌باشد که برای انواع ترشی و سالاد استفاده می‌گردد.

درحال حاضر شهرستان استان شیراز بزرگترین تولید کننده انجیر خشک خندان در جهان می باشد که محصول آن از کیفیت و مرغوبیت خاصی برخوردار است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انجیر خشک شیراز می توانید به مراکز پخش و به سایت های اینترنتی مراجعه نمایید.

مراکز پخش انجیر خشک شیراز

5 ویژگی مهم انجیر خشک خندان

انجیر به دلیل داشتن خصوصیات فراوان از جمله تسکین دهندگی و دفع کرم روده مورد استفاده قرار گرفته و دم کرده برگ درخت انجیر مسکن بوده و برای معالجه سرفه تجویز می شود.

میوه انجیر برای نرم کردن سینه و روده بسیار مفید بوده و دارای خاصیت ویژه‌ای می‌باشد. انجیر تازه منبع غنی بتاکاروتن و ویتامین ث است که در جلوگیری از ابتلا به سرطان کاربرد دارند. جوشانده انجیر در التهاب دستگاه تنفسی و غرغره کردن آن برای گلو درد و سرماخوردگی مفید بوده و عفونت‌های لثه را نیز درمان می‌کند. خوردن انجیر تازه و خشک موجب لینت مزاج شده و یبوست مزمن را درمان می‌کند و در طب جدید شربتی از آن برای رفع بیماری‌های یبوست کودکان تهیه شده ‌است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ما مراجعه کرده و اطلاعات لازم در این باره را کسب کنید.

5 ویژگی مهم انجیر خشک خندان

قیمت انواع انجیر خشک شیراز

قیمت انواع انجیر خشک در شیراز، با توجه به مرغوبیت محصول متغیر است و شما خریداران این محصول می توانید قیمت این محصول را در سایت اینترنتی مخصوص فروش خشکبار مشاهده کنید. انجیر خشک از خشکبارهایی است که در شهر شیراز و مناطق اطراف آن به صورت انبوه به تولید و رشد می رسد و پس از آن در سراسر ایران با قیمتی مناسب به توزیع و پخش می رسد.

قیمت انجیر خشک بنا به دلایلی متفاوت است که ما در زیر به چند نمونه از این موارد اشاره خواهیم کرد :

  • کیفیت و مرغوبیت محصول
  • درخواست فصلی
  • میزان تولید و تقاضا
  • نوسانات ارز

همچنین سایز و اندازه ی انجیر خشک و میزان دهان باز بودن این محصول یا به اصطلاح خندان بودن اثر بالایی در قیمت دهی نهایی دارد. برای اطلاع از قیمت انواع انجیر می توانید از راه های مختلفی از جمله فروشگاه های عرضه کننده خشکبار، نمایشگاه های عرضه کننده این نوع محصولات و سایت های اینترنتی اقدام نمایید که از آسان ترین آنها مراجعه به سایت های اینترنتی می باشد.

قیمت انواع انجیر خشک شیراز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *