انجیر خشک سیاه فله یکی از پرخاصیت ترین میوه های می باشد که در مناطق خشک و گرم تولید می شود و مزه ی بسیار دلپذیری دارد، انحیر سیاه در ابتدا توسط باغ داران انجیر و به صورت فله ای و مقدار بسیاری زیادی روانه بازار می گردد.

مرجع تولید و فروش انجیر استان لرستان می باشد چون این استان گرم و خشک است که علاوه بر اینکه این محصول نیاز کشور را تامین می کند بلکه تولید کنندگان توانسته این محصول با ارزش را به خارج کشور نیز صادر کنند.

مرجع خرید انجیر خشک سیاه فله

روش خشک کردن انجیر سیاه

روش خشک کردن انجیر سیاه عده ای زیادی از مردم هستند که انجیر را به روش های مختلفی خشک می کنند و اگر سعی کنند که انجیر را به روش صحیح خشک نمایند باعث می شوند که مواد مغذی که در آن وجود دارد از بین نرود و به اندازه انجیر تازه از خاصیت های زیادی برخوردار باشد.

یکی از بهترین روش های خشک کردن انجیر این است که بگذارند انجیر بر روی درختان بماند و سپس به صورت نیمه خشک از درخت کنده شود زیرا اگر بخواهید انجیر تازه را از روی درخت بکنید به این منظور که قصد دارید آن را خشک کنید با این کار باعث می شوید خاصیت انجیر از بین برود.

بیشتر میوه ها برای خشک کردن وقتی آفتاب به آن ها می تابد مقداری از مواد مغذی آن از بین می رود و آبی که در آن وجود دارد خشک می شود اما مقدار کالری موجود در آن و همچنین ویتامین های آن افزایش پیدا می کند.

روش خشک کردن انجیر در باغ ها و کارخانه ها و همچنین منازل متفاوت است برای خشک کردن انجیر در خانه بهتر است این میوه را به خوبی بشویید و سپس همراه با ساقه ای که دارد اقدام به خشک کردن آن نمایید.

اگر فضای ازادی در منزل دارید بهتر است انجیر را با استفاده از جریان هوا و آفتاب خشک کنید به این صورت که انجیر ها را روی یک تور بچینید سپس آن را در مقابل نور خورشید قرار دهید و روی ان را با استفاده از یک تور نازک بپوشانید تا از گرد و غبار بر روی آن جلوگیری کنید.

فروش انجیر خشک سیاه فله

فروش انجیر خشک سیاه فله فروش انجیر خشک سیاه به صورت های مختلفی امکان پذیر است یکی از اسن روش ها به صورت فله ای و یا بسته بندی شده می باشد که در اختیار مردم قرار می گیرد.

تولید کنندگان پس از کندن انجیر نیمه خشک از روی درختان ان را با روش های متفاوتی خشک می نمایند و سپس آن ها را روانه ی باز می کنند.

فروش انجیر خشک به صورت اینترنتی و حضوری امکان پذیر می باشد به گونه ای که تولید کنندگان ان ها را از طریق سایت های معتبر به صورت غیر مستقیم و بی واسطه به دست مشتریان می رسانند و روش دیگر به صورت مستقیم است که آن را به دست فروشندگان می دهند و مردم با مراجعه به فروشگاه ها و مغازه ها انجیر را خریداری می نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *