از گذشته یکی از راههای نگهداری میوه ها به مدت طولانی خشک کردن آن است خشک کردن با طولانی کردن عمر میوه باعث میشود میوه های مختلف را در غیر فصل آن استفاده کنیم.

تمامی میوه ها با منجمد شدن خاصیت و طعم خودرا از دست میدهند و اکثرا قابلیت فریز شدن را ندارند انیر یکی از این میوه هاست که عمر کوتاهی داشته و زود فاسد میشود.و خشک کردن آن بهترین راه برای حفظ خواص میوه است

خشک کردن انجیر باعث ماندگاری آن میشود و از گذشته جز تنقلات محسوب میشده و از میوه های مخصوص خشک کردن و تهیه برگه بوده است علاوه براین انجیر خشک خاصیت دارویی دارد و برای امراض مختلفی تجویز میشود

انواع مختلف انجیر در ایران وجود دارد که در شکل و طعم متفاوت میباشند ولی در خواص و ویتامینها مشترک میباشند از آن رو در انجیر خشک صد و یک تمامی انواع انجیرها خشک شده در آن قرار دارد و تنوع انجیر در آن مشهود است

مرکز عرضه انجیر خشک صد و یک

انجیر خشک خوب چه مشخصاتی دارد؟

انجیر خشک خوب چه مشخصاتی دارد؟

در خرید محصولات غذایی کیفیت و سلامت محصول بسیار حائز اهمیت است.

انجیر خشک با کیفیت باید دارای رنگ و طعم طبیعی داشته باشد و در خشک شدن آن از رنگ و طعم دهنده های شیمیایی استفاده نشده باشد همچنین محیطی که در آن خشک شده است علاوه بر رعایت بهداشت در معرض هوا قرار گرفته باشد در غیراینصورت ممکن است در معرض فساد قرار بگیرد.

انجیر خشک باکیفیت شیرین است در صورتی که برای تهیه انجیر خشک از انجیرهای بی کیفیت و خراب استفاده شده باشد طعم انجیر ترش میشود که نشان دهنده ترشیدگی انجیر قبل از خشک شدن است.

تازه بودن انجیرخشک و عدم ماندگی دیگر ویژگی انجیر خشک با کیفیت است تشخیص ماندگی انجیر خشک از طریق طعم و رنگ آن قابل تشخیش است کدر بودن رنگ انجیر خشک نشان دهنده عدم تازگی آن است.

میوه های خشک باید در محیط خشک و دور از رطوبت قرار بگیرند انجیر خشک نیز بنا بر ماهیت خود در صورت قرار گرفتن در مجاورت رطوبت با جذب رطوبت محیط نرم شده و طعم آن تغییر کرده و در معرض فساد قرار میگیرد نرمی بیش از حد انجیر خشک نشان دهنده عدم کیفیت محصول است.

ارگانیک بودن محصولات غذایی کیفیت این محصولات را بالا میبرد انجیر خشک ارگانیک که در پروسه تولید آن از هیچ مواد شیمیایی استفاده نشده باشد از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و هرچه محصول طبیعی تر باشد سالمتر میباشد.

از دیگر ویژگی های مرغوبیت انجیر خشک تازه رنگ آن میباشد هرچه رنگ روشن و زردتر باشد از تازگی بیشتری برخوردار است و نشان دهنده کیفیت پرسه خشک کردن آن است.

بررسی مواد مغذی موجود در انجیر خشک

بررسی مواد مغذی موجود در انجیر خشک

بسیاری از خواص انجیر با خشک شدن آن نه تنها از بین نرفته بلکه بهتر می شود مانند اثر بخشی آن در گوارش و هضم غذا، که به علت وجود فیبر فراوان در آن، انجیر خشک از گذشته برای درمان یبوست از آن استفاده میشده است و همچنین وجود این ماده هضم غذا را تسریع میبخشد از این رو برای روده و معده مفید میباشد.

همچنین از انجیر خشک در درمان عفونتهای گلو و از بین بردن سرفه های خشک استفاده میشود انجیر خشک به علت دارا بودن قند مورد مناسبی برای جایگزین آن به جای قند برای افراد دیابتی است.

انجیر خشک حاوی انتی اکسیدانهایی است که از سرطان و بیماریهای قلبی جلوگیری میکند و باعث جلوگیری از تومور میشود.پتاسیوم موجود در انجیر خشک از فشار خون جلوگیری کرده و همچنین در افراد دارای فشار خون باعث تنظیم شدن آن میشود.

فسفر موجود در انجیر خشک باعث تقویت حافظه میشود و از بروز آلزایمر جلوگیری میکند همچنین مصرف آن برای کودکان و زنان باردار موجب افزایش هوش کودکان و جنین میشود.

انجیر خشک به علت منابع غنی از مواد معدنی مفید کلسیوم و منیزیوم و گوگرد باعث استحکام استخوانها و طروات پوست و همچنین افزایش رشد مو میگردد و از ریزش مو و آکنه و جوش جلوگیری میکند.

انجیر خشک در طب سنتی حاوی طبع گرم میباشد و علاوه خوردن آن به صورت خشک خواص بسیاری دارد عصاره آن خواص درمانی دارد که با قرار دادن انجیر خشک در آب گرم به دست می آید و یکی از مهمترین خاصیت عصاره انجیر خشک رفع یبوست و همچنین گلو درد میباشد.

خرید آسان انجیر خشک صد و یک

خرید آسان انجیر خشک صد و یک

انجیر خشک صد و یک حاوی انجیرهای متنوعی مانند انجیر خشک وحشی ،انجیر خشک محلی و همچنین انجیر خشک کوهی میباشد و تنوع طعم های مختلف انجیر در آن وجود دارد به همین علت خریدی با صرف محسوب میشود.

باتوجه به استقبال مردم در تهیه تنقلات سالم با مهیا کردن زمینه های خرید آسان از طریق سایت دسترسی سریع به کالای خریداری شده را فراهم آورده ایم خصوصا در مورد کالاهای خوراکی عدم طولانی بودن پروسه خرید در حفظ سلامت و کیفیت اولیه محصول از اهمیت زیادی برخوردار است.

و همچنین با حذف واسطه و امکان خرید غیر حضوری علاوه بر حذف هزینه ها و کم شدن قیمت تمام شده محصول از طریق حذف واسطه با کوتاه کردن زمان دسترسی مشتری به محصول خریداری شده از ماندگی و فساد انجیرخشک جلوگیری میشود.

شرکت با قراردادن امکان خرید انجیر خشک به صورت غیر حضوری امکان خرید محصول را در کشورهای دیگر نیز به وجود آورده است و از این طریق امکان صادرات آن نیز مهیا شده است.

باتوجه به اهمیت دادن بازارهای بین الملل به ارگانیک بودن میوه و محصولات تهیه شده از آنها، شرکت با اهمیت به این موضوع و تهیه انجیر خشک از محصولات طبیعی و سالم و عدم استفاده از مواد نگهدارنده صنعتی صادرات آن را مهیا نموده است.

توزیع کنندگان انجیر خشک صد و یک

توزیع کنندگان انجیر خشک صد و یک

ما یکی از بهترین شرکتهای توزیع کننده انجیر خشک در سطح کشور میباشیم که با توزیع انواع انجیر خشک در بسته بندی های مختلف و ایجاو تنوع در محصولات فضای مناسب برای خرید مناسب و با صرفه دا ایجاد نموده ایم

در توزیع محصولات مابا اهمیت به حفظ کیفیت و تازگی با بسته بندی مناسب و تسریع در توزیع در کوتاه ترین زمان و دقت در حفظ محصولات امکان اتلاف بار طی فرایند حمل و نقل را صفر نموده و همچنین با اهمیت دادن به وقت و هزینه مشتری انجیرخشک خریداری شده را در کمترین زمان در اختیار قرار میدهیم

خریداران میتوانند با مراجعه با کارشناسان فروش علاوه برا اطلاع از نحوه خرید از محصولات دیگر نیز مطلع شده و با مقایسه قیمتها اقدام به خرید بنمایند ما باتنوع در بسته بندی محصولات امکان خرید باصرفه را برای همه خریداران به وجود آورده ایم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *