امروزه مصرف انواع میوه ها و تنقلات به دلیل ارزش غذایی بسیار زیادی که در بر دارد در بین افراد افزایش یافته است که در بین آن ها میوه انجیر و انجیر خشک شده طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. لذا تولیدکنندگان پس از برداشت محصول انجیر بخشی از آن را خشک کرده و به عنوان آجیل و تنقلات در بازار به فروش می رسانند، به همین علت این افراد با تاسیس مراجع خرید معتبر در سراسر کشور به پخش عمده انجیر خشک سایز متوسط می پردازند، لذا از این طریق دسترسی به این نوع محصول خوراکی را برای مشتریان راحت تر کرده اند.

پخش عمده انجیر خشک سایز متوسط

بررسی کیفیت انجیر خشک سایز متوسط

بررسی کیفیت انجیر خشک سایز متوسط همانطور که میدانید تولیدکنندگان انجیر خشک در کشور ما این محصول را پس از تولید به دسته بندی های مختلفی تقسیم می کنند، که در واقع این افراد با توجه به نوع انجیر و کیفیت محصول و اندازه ان، انجیر خشک را دسته بندی کرده و سپس به بازار مصرف عرضه می کنند.

از این رو خریداران نیز برای خرید انواع انجیر خشک شده در ابتدا بهتر است به بررسی کیفیت و مشخصات انجیر خشک مورد نظر بپردازند و سپس اقدام به خرید این محصول کنند.

لذا در بین انجیر های توزیع شده در کشور ما انجیر خشک سایز متوسط که معروف به انجیر خشک گروه A بوده به دلیل قیمت ارزان تر متقاضیان بسیاری را به خود جذب کرده است، لذا این نوع انجیر خشک با وجود اینکه دارای سایز متوسطی بوده، اما دارای بافت نرم به رنگ صورتی و به صورت خندان می باشد، به همین علت خریداران بسیاری در کشور اقدام به خرید این نوع انجیر خشک باکیفیت می کنند.

از آنجایی که محصول میوه انجیر دارای خواص بیشمار بسیاری بوده، لذا نوع خشک شده این نوع میوه هم تمامی این خواص را به همراه دارد، و دارای انواع مواد معدنی که شامل انواع ویتامین ها و کلسیم، آهن، روی ، پتاسیم بوده، می باشد، لذا افراد با مصرف انجیر خشک در طول روز می توانند همه ی این مواد معدنی را جذب بدن کرده و از آن ها بهره مند شوند.

لذا ما در اینجا به معرفی برخی از خواص انجیر خشک طبیعی می پردازیم و این خواص بی نظیر را برایتان شرح می دهیم،که این خواص شامل:

 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • درمان بیماری یبوست
 • تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان
 • تقویت حافظه
 • کاهش کلسترول خون
 • درمان کم خونی

از این رو محصول انجیر خشک را تولید کنندگان به دو صورت تولید کرده و روانه بازار مصرف می کنند که در روش اول، به صورت آفتابی و در معرض نور خورشید تولید کرده که در این روش علاوه بر فروش انجیر خشک می توانند به فروش انجیر خشک له شده به صورت بسته بندی نیز بپردازند. و اما فرآیند خشک کردن انجیر در روش دوم بدین صورت است که افراد به دلیل تقاضای بالای این محصول، میزان تولیدات آن را از طریق خشک کردن به روش صنعتی و یا تیزابی افزایش داده اند و با تولیدات به این روش به رفع نیاز و تقاضای محصول انجیر خشک شده پرداخته اند.

موارد استفاده از انجیر خشک سایز متوسط

موارد استفاده از انجیر خشک سایز متوسط امروزه موارد استفاده از انجیر خشک شده در تهیه انواع غذاها و دسر یا شیرینی ها بسیار زیاد شده است، به طور مثال در مراکز شیرینی پزی و یا در کارخانه های تولید شکلات و یا شیرینی از انجیر خشک شده به عنوان طعم دهنده طبیعی و یا به عنوان شکلات همراه با روکش کاکائو می پردازند.

از این رو موارد استفاده از انجیر خشک سایز متوسط در کشور ما بسیار زیاد بوده به طوری که بیشتر افراد از این نوع انجیر خشک شده به عنوان تنقلات و یا آجیل به همراه سایر مغزها استفاده می کنند.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که خریداران نیز برای خرید این محصول خشک شده ، در ابتدا می بایست مشخصات انجیر خشک درجه یک را دانسته و سپس به تهیه این محصول خشک شده بپردازند، و از خواص بی نظیر آن بهره مند شوند. از این رو برخی از مشخصات انجیر خشک نرم شامل:

 • رنگ و عطر و بوی انجیر طبیعی
 • عاری از هرگونه آفت زدگی
 • میزان آسیب دیدگی بسیار کم
 • دارای رطوبت مناسب
 • دارای اندازه های درشت

در واقع خریداران با توجه به مشخصات نام برده در متن بالا می توانند به راحتی محصول انجیر خشک شده مورد نیاز خود را تهیه کرده و از ان در تهیه انواع خوراکی ها و معجون ها و یا بستنی های مغزدار و طعم دار استفاده کنند، لذا امروزه بیشترین خرید انجیر خشک شده را در آبمیوه فروشی ها و یا مراکز فروش بستنی و معجون استفاده می کنند.

توزیع کننده انواع انجیر خشک سایز متوسط درجه یک

توزیع کننده انواع انجیر خشک سایز متوسط درجه یک از آنجایی که تولیدات انجیر خشک در کشور ما در نواحی گرم و خشک صورت می گیرد لذا افراد بسیاری به تولید انواع مختلف انجیر خشک در کیفیت های متفاوت می پردازند و این محصول را به صورت عمده و یا کیلویی با توجه به نوع کیفیت آن در بازار مصرف قیمت گذاری کرده و در اختیار خریداران قرار می دهند، از این رو مشتریان نیز برای خرید ارزان تر و مستقیم به مراکز تولید آن نیز می توانند مراجعه کنند و این محصول را بدون واسطه با قیمت ارزان تر از بازار تهیه و خریداری کنند.

علاوه بر آن تولیدکنندگان و فروشنده اصلی انجیر خشک این محصول با کیفیت را به صورت عمده با بسته بندی های مختلف و زیبا به سایر کشورها نیز عرضه کرده و از طریق صادرات این محصول نقش بسیار مهمی را در امر صادرات و اقتصاد کشور ایفا می کنند.

همچنین به دلیل استقبال بالای خریداران از خرید انجیر خشک، توزیع کنندگان نیز در تلاش هستند تا انواع انجیر خشک سایز متوسط درجه یک را با کیفیت های بسیار بالا تهیه کرده و سپس با قیمت مناسب و ارزانی در اختیار مشتریان قرار دهند.

فروشگاه مرکزی انجیر خشک سایز متوسط درجه یک

فروشگاه مرکزی انجیر خشک سایز متوسط درجه یک همانطور که گفتیم بهترین و با کیفیت ترین نوع انجیر خشک شده را انجیر های استهبان در کشور به خود اختصاص داده اند، که این محصول توسط معتبرترین فروشندگان انجیر خشک استهبان ممتاز به سراسر کشور ارسال گشته و توسط نمایندگی ها و فروشگاه های مرکزی معتبر به دست مشتریان می رسانند.

از این رو برخی از تولید کنندگان در شهر استهبان پس از تولید انجیر خشک این محصول را به صورت کیلویی و یا عمده روانه کشورهای همسایه کرده و این محصول را با قیمت تعیین شده به فروش می رسانند.

همچنین در کشور ما برخی از افراد انجیر خشک را به عنوان آجیل به همراه سایر مغزها به فروش رسانده و این محصول را در فروشگاهای معتبر و بزرگ آجیل فروشی به دست مشتریان می رسانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *